Zorlu PSM Ramazan Ayı Etkinlikleri

Zorlu PSM Ramazan Ayı Etkinlikleri

Zorlu PSM Ramazan Ayı Etkinlikleri

Müzik dünyasının birçok önemli ismini sahnesinde ağırlayan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Ramazan ayı boyunca çeşitli konserlere ev sahipliği yapacak. Kudsi Erguner’in Islam Blues ve Osmanlı Davulları projelerine sahnesini açan Zorlu PSM, Ramazan ayında konuklarına tarihsel estetiği ve füzyon müziği bir arada yaşatacak.

Geleneksel Mevlevi sufi müziğinin ustası ve ney enstrümanının bilinen icrâcılarından biri olan sanatçı Kudsi Erguner; doğu ve batı kültürünün birleşimini doğaçlamalar eşliğinde; Islam Blues projesiyle 29 Haziranda Ana Tiyatro sahnesinde olacak. Sanatçının Osmanlı Davulları projesi ise, 30 Haziranda Zorlu Performans Sanatları Merkezinde Türkiye galasını yapacak.

İki farklı kültürün kucaklaşması…

İki farklı kültürün uyum içinde bir araya gelmesi ile ortaya çıkan Islam Blues, müzik türlerinin içinde barındırdığı hüzün ve kendilerine has duygulara yer veriyor. Islam Blues, caz dünyasının önemli yapımcılarından Siggi Loch’un sponsorluğunda, Kudsi Erguner tarafından ilk kez 2001 senesinde hayata geçirildi. Proje, bugüne kadar Montreux Caz Festivali başta olmak üzere Avrupa ve Orta Doğu’nun birçok kentinde dinleyiciyle buluştu.

Ritmik devirler ve tarihi estetik bir arada…

Kudsi Ergüner’in Osmanlı Davulları projesi, ilk olarak 1994 yılında Cemal Noyan’ın sponsorluğuyla CD formatında kaydedildi. Bu proje için özel olarak 4 çift kös ve nakkare yapıldı ve Itrî’nin meşhur Nevakâr’i, Meragî ve Tatar Hani Gazi Giray’in eserleri bu projede ilk kez ritmik devirleri ile tarihi estetiğe en uygun şekilde yorumlandı. Fas Kralı 6. Mohammed bile hayranlığını gizlemeyerek 2005’te, Kudsi Erguner ve topluluğunu Osmanlı Davulları projesini icra etmek için Fas Festivali’ne davet etti.

Zorlu PSM Ramazan Ayı Etkinlikleri

Islam Blues

 • Tarih: 29 Haziran Çarşamba
 • Saat: 21:30
 • Etkinlik süresi: 90 dk/ arasız
 • Bilet Fiyatları: 1. Kategori – 150 TL / 2. Kategori 120 TL / 3. Kategori 90 TL / 4. Kategori 60 TL / 5. Kategori 45 TL
 • Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro

Osmanlı Davulları

 • Tarih: 30 Haziran Perşembe
 • Saat: 21:30
 • Etkinlik süresi: 90 dk arasız
 • Bilet Fiyatları: 1. Kategori – 160 TL / 2. Kategori 130 TL / 3. Kategori 100 TL 4. Kategori 75 TL / 5. Kategori 55 TL
 • Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro

Biletlere www.biletix.com , www.zorlupsm.com sitelerinden veya Zorlu PSM gişelerinden ulaşılabilir.

Yorumlar

“Zorlu PSM Ramazan Ayı Etkinlikleri” için 3 cevap

 1. yeliz dedi ki:

  ramazan ayı kuran ayıdır,ibadet ayıdır.istiğfar ayıdır.insanların camilere doluşması gereken saat diliminde yapılana bakın. Müslümanlara açılmış savaştır,eziyettir. Sizlerden ricam lütfen daha bilinçli paylaşımlar yapınız.

 2. admin dedi ki:

  Merhaba,

  Ramazan manevi açıdan biz müslümanlar için kaçırılmaması gereken fırsatları barındırıyor. Bu konuda sizinle hem fikir olduğumuzu bilmenizi isteriz. Zaten diğer paylaşımlarımıza göz atarsanız geçmişten günümüze bir çok insanın bilmediği Ramazan adetlerini dahi araştırıp paylaşmaya çalışıyoruz.

  Bununla birlikte Ramazan, sevdiklerimizle vakit geçirebileceğimiz, dost ve arkadaşlarımızla beraber olacağımız, kültür sanat gibi farklı alanlarda da kendimizi geliştirme imkanı bulduğumuz bir zamandır. Aylarca görüşmediğimiz dostlarımızla iftar veya sahurlarda bir araya gelerek kaynaşma ayıdır. Dikkat ederseniz paylaşımda Ramazan’da camiye gitmeyin, Zorlu PSM etkinliklerine gidin demiyoruz. Eğer farklı bir alternatif düşünürseniz böyle bir etkinlikte var bilginiz olsun diyoruz.

  Yorum yaparken daha anlayışlı, daha makul ve daha derin düşünürsek aslında bir sorun olmadığını net görmüş oluruz. Bununla birlikte yorumunuzla bizi zenginleştirdiğiniz için teşekkürler.

  Hayırlı Ramazanlar.

 3. yeliz dedi ki:

  Rabbim ramazanı hakkıyla ihya edenlerden ve arınanlardan eylesin.duacınızım..hayırlı günler dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir