Zayıflamak İçin Bilinmesi Gereken Diyet Hileleri

Zayıflamak İçin Bilinmesi Gereken Diyet Hileleri

Diyet Hileleri

Zayıflamak istiyor ama belli bir diyete uyamıyorsanız bu yazı tam size göre! Belli bir diyet listesi olmaksızın küçük diyet hileleri ile de kilo vermeniz mümkün.

Bunun için yapmanız gereken, bu önerilere kulak vermek ve uygulamak…

Yemeğe Sebze ile Başlayın!

Sebze yemeği ve salata gibi su ve posa içeriği yüksek gıdalarla yemeğe başlandığında; doyma hissi daha çabuk gerçekleşmekte ve diğer besinler daha az tüketilmektedir. Bu da günlük kalori alımının azalması ve kilo kaybında etkili olmaktadır.

Zayıflama Hileleri

İyi Çiğneyin!

İyi çiğneme yemek yeme süresini uzatmakta, bu da doyma hissinin farkındalığını sağlamaktadır. Böylelikle atıştırmaların ve gereksiz besin alımlarının önüne geçilmektedir.

Zayıflama Hileleri

Küçük Porsiyonlar İçin Küçük Tabaklar Kullanın!

Tabaklarınızı küçülterek hem porsiyonlarınızı hem midenizi küçültmeniz mümkün. Bu da günde yaklaşık 200 kalori daha az almak anlamına gelmektedir.

Diyet Hileleri

Kırmızı Rengi Tercih Edin!

Yapılan çalışmalarda kırmızı tabakla servis edilen yiyeceklerin daha az yemeyi sağladığı gösterilmektedir. Aynı şekilde mavi ve beyaz tabaklarla servis edilen yiyeceklerin ise beyin tarafından farklı algılanarak iştahı arttırdığına işaret edilmektedir. Bu nedenle mavi ve beyaz renkler yerine kırmızı rengi tercih etmek gerekmektedir.

Diyetsiz Zayılanır mı

Gece Atıştırmalarına Dikkat!

Yatma ile yemek arasında en az 2 saat bırakmış olsanız da gece atıştırmaları günlük kaloride 200-300 kalorilik oynamaya neden olmaktadır. Bu nedenle sağlıksız ve yağ-şeker içeriği yüksek yiyecekleri kesmek önemli bir adım olacaktır.

Diyet Hileleri

Yemek Yerken TV ve/veya Bilgisayarı Kapatın!

Tv ve bilgisayar karşısında yemek tüketme alışkanlığı olan kişilerin hem hızlı besin tüketerek doyma sinyalini geciktirdikleri hem de normalden yaklaşık %10 daha fazla kalori aldıkları gözlenmiştir.

Sirkenin Faydaları

Sirkeyi Masanızdan Eksik Etmeyin!

Sirkenin içinde yer alan asetik asit mide boşalma hızını yavaşlatarak doygunluk hissinin oluşmasına sağlamaktadır. Salatalarda ya da çorbalarda kullanacağınız günlük 1 tatlı kaşığı sirke ile günlük besin alımınız azalacaktır.

Diyet Hileleri

Şekerden Vazgeçin!

Çay ve kahve içinde şeker kullanma alışkanlığınız varsa yalnızca bu şekeri keserek yılda ortalama 7 kilo verebileceğinizi biliyor musunuz? 1 kesme şekerin 20 kalori olduğunu düşünürsek, çay ve kahveyi şekersiz içmek size günlük 150-200 kalori kazandıracaktır.

Diyet Hileleri

Yağ Miktarına Dikkat Edin!

Sağlığınıza dikkat ediyor ve bunun için zeytinyağı kullanıyor olabilirsiniz. Ancak bilinen en sağlıklı yağ zeytinyağı olsa da zeytinyağının da bir yağ olduğunu ve 1 gramının 9 kalori olduğunu unutmamakta fayda var. Bunun için günlük yağ miktarında aşırıya kaçmamak, kontrollü tüketim sağlamak öğün başına yaklaşık 100 kalorilik avantaj sağlayacaktır.

Diyet Ağacı ile kilo kontrollü ve sağlıklı bir yaşama merhaba demek istemez misiniz? Online diyet üzerine ayrıntılı bilgi almak için www.diyetagaci.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir