Zarafetin Özü Sayılan 3 Renk Tonu Hangisi

Zarafetin Özü Sayılan 3 Renk Tonu Hangisi

Bej - Pembe - Azur Mavisi Kıyafetler

Bej tonları ne kadar minimal, azur mavisi ne kadar iddialıysa şeker pembeleri de bir o kadar romantik. Bu üç renk tonu üç farklı stili yansıtsa da tek ortak noktaları var: “Zarafet!”. Klasik renk skalasından ziyade ‘ara tonlar’la yakalanan zarif görünümler, sadece giyene değil bakana da huzur veriyor. -Hatta lüks, elegan, minimal ve modern olarak algılanıyor. – Belki de yüzdendir ki, birçoğunu kraliyet ailesinin seçimlerinde sıkça görüyoruz. Gelin, zarafetin özü sayılan üç renk tonuna daha yakından bakalım.

Kate Middleton ve Prenses Diana Bej Kıyafetleri

1. Nötr Tonlar: Ekru/Krem/Bej

Zarif ve elegan bir kombin deyince, ilk akla gelmesi gereken renk skalası budur. Ekru, krem, bej gibi ikinci bir ten hissi uyandıran nude tonlar kullanan herkesi bir süre sonra kendine bağımlı yapıyor. Öyle ki, bu tonlar yanına hiçbir rengi almadan sadece benzerleriyle kombinlenmeyi seviyor. Oldukça modern görünen hatta lüks algısı oluşturan bu renklerin sırrını bozmamak için siz de aynı şekilde, baştan aşağı bu tonları kullanmalı, çok mu çiğ kaldı gibi söylemlere kulak asmadan şıklığın tadını çıkarmalısınız. En özel günlerin şık parçalarına zarafet getiren, en ama en spor parçaların bile bir anda havasını değiştiren bej tonları, tesettürlü kadının da ‘muhafazakar’ çizgisine en yakışanlardan.

Kate Middleton ve Prenses Diana Mavi Kıyafetleri

2. Kraliyet Seçimi: Azur Mavisi

Azur mavisi, bir diğer ismiyle ‘kraliyet mavisi’… Diana‘dan Kate Middleton‘a, prenseslerin kombinlerine zarafet getiren bu renk, tüm zamanların olduğu gibi son zamanların da vazgeçilmezi. Azur mavisi, sadece gece ya da formal kıyafetlerde değil; günlük hayatta, sportif stillerde bile adından söz ettiriyor. Son yıllarda sokakları ele geçiren bu rengin izinden gitmek için hiç beklememek gerek. Ve bu rengi detaya atmadan tam tersine baş role alarak kullanmalı. Maksi boy bir kabanda, ceketli takımlarda, maksi boy elbiselerde… Kesinlikle baştan aşağı kullanmak için çekinmemeniz gereken bu mavi, yanına aldığı diğer renkleri (siyah, kırmızı, sarı, gümüş ışıltılar gibi) detayda bırakmalı.

Kate Middleton ve Prenses Diana Pembe Kıyafetleri

3. Romantik Zarafet: Pembe

Zarafetin sözünü veren pastel tonlar arasında, romantik isimler de var. Pembe rengin en açık tonu pudradan giderek koyulaşan şeker pembesine kadar en naif halleri elegan bir görünüm vadediyor. Ancak kesinlikle fuşyaya kaçan koyu pembeler bu listeye dahil olmuyor. Öyle ki, baştan aşağı pembeye yine kendi tonları ya da beyaz, bej gibi geçiş renkleri eşlik ediyor. Asla ama asla kontrast oluşturmamak gerekiyor. Zarafetin özünü yansıtan tüm renkleri kullanırken, kontrasttan ziyade ‘monokrom‘ ya da ‘ton sür ton‘ akımlarına uymak gerekli.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir