Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Zamanın Ötesinde: Kraliçe’nin Gardrobu

Zamanın Ötesinde: Kraliçe’nin Gardrobu

Zamanın Ötesinde Kraliçe’nin Gardrobu

Zamanda bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? Üstelik bu yolculuk “Mayıs Kraliçesi” adıyla bilinen İtalya Kraliçesi Marie Jose de Savoie’un tören ve gece kıyafetlerinden bir seçkiler eşliğinde olacak.

Eşinin son İtalya kralı ilan edilmesiyle kraliçe olan, ama tam 35 gün sonra monarşinin kaldırılması nedeniyle bu titri çok kısa süre koruyan Marie Josè de Savoie bu nedenle ‘Mayıs Kraliçesi’ olarak anılıyor. Son derece ilginç bir hayat öyküsüne sahip olan son kraliçenin yaşadıklarına şahitlik eden gardırobu, bu ay çok özel bir sergiyle İstanbul’da olacak. Tören ve gece kıyafetlerinin yanı sıra, o yıllara ait özel eşyalarının da yer alacağı sergi, Kraliçe Marie Josè’nin kızı Prenses Gabriella de Savoie himayesinde gerçekleştiriliyor.

Zamanın Ötesinde Kraliçe’nin Gardrobu

İtalya Kraliçesi Marie Josè de Savoie, İkinci Dünya Savaşı sırasında gösterdiği zeka dolu diplomasi becerisiyle anılan bir isim. Henüz 1 ay saltanat sürememişken sürgüne gönderilen ve Avrupa’nın buhran döneminde kendi çalkantılarını da kıyafetlerine yansıtan Kraliçe Marie Josè’in gardrobu son derece ilham verici. 17 Eylül- 15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergi, İstanbul’74 Galatasaray Sergi alanında yer alacak.

Zamanın Ötesinde: Kraliçe’nin Gardrobu
Tarih: 17 Eylül- 15 Ekim
Yer: İstanbul’74

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *