Yves Saint Laurent’in Hayatı Sinemalarda

Yves Saint Laurent’in Hayatı Sinemalarda

Yves Saint Laurent'in Hayatı Sinemalarda

Dünya markalarının nasıl doğduğunu hiç merak ettiniz mi? İşte bir dünya markası olan Yves Saint Laurent‘in hayatı beyaz perdede vizyona girdi. Modaya meraklı olan tüm hanımların bu filmi muhakkak izlemelerini öneriyoruz. Bir markanın doğuşu, yükselişi ve trendlere yön vermesini konu alan Yves Saint Laurent‘in hayatını kısaca biz de bahsetmek istedik.

Başarı hiçbir zaman tesadüf olmamıştır. Emek, sabır ve tasarım gücü bir markanın en önemli ayaklarından. Laurent henüz 18 yaşındayken kazanmış olduğu yarışma sayesinde Christian Dior‘un dikkatini çekmiştir. Tasarımları beğenilen Laurent yarışmadan çok kısa bir süre sonra Dior’da staja başladı.

Yves Saint Laurent'in Hayatı Sinemalarda

Christian Dior‘un ani ölümüyle çok kısa bir zamanda Dior markanın baş tasarımcısı oldu. Dior için hazırlamış olduğu ilk koleksiyonunda “Kloş Etek Ceket” takımları herkesi adeta büyüledi. Daha sonrasında maskülen tasarımlar, safari ceketlerle adını herkes tarafından duyurmayı başardı. Sonrasında isa anlaşmazlıklardan dolayı Dior’dan atılınca büyük bir hüsrana uğradı.

Hayatında yaşadığı hezimetler onu daha da güçlendirerek kendi markasının yolunu da açtı. Yves Saint Laurent 1960-1970 yıllarında ilk defa Fransız couture tasarımcıları arasında kendi koleksiyonu hazırlayan isim olarak tarihe geçti. Maskülen bir stille hanımlara şıklık ve rahatlık sunan Laurent, hazırladığı koleksiyonlarla bir dünya markası olarak bugüne kadar hızlı yükselişini devam ettirmiştir.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *