Yüz Şeklinize Uygun Eşarp ve Şal Bağlama Biçimleri

Yüz Şeklinize Uygun Eşarp ve Şal Bağlama Biçimleri

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama

Yüzünüzün şekline göre eşarp ve şal bağlayarak mükemmeli yakalayabilirsiniz. Yesiltopuklar.com önerileriyle yüzünüzü tanıyın ve tavsiyeleri okuyun!

Geçtiğimiz günlerde “Yaş Gruplarına Göre Eşarp Bağlama Biçimleri” başlıklı haberimizle yaş faktörünün eşarp bağlama biçiminde etkili olduğundan bahsetmiştik. Şimdi ise yüz şeklinize göre eşarp bağlama biçimlerinden bahsetmek istiyoruz.

Yüz Şekline Göre Eşarp Bağlama Şekilleri

Şimdi alıştığınız şekilde bağladığınız eşarp ya da şalın doğru olup olmadığına yukarıdaki tablodan kontrol edebilir ve aşağıdaki doğru yöntemleri inceleyerek farkı gözlemleyebilirsiniz.

Unutmayın, doğru şekilde bağladığınız eşarp sizi hiç tahmin etmeyeceğiniz kadar değiştirebilir.

Yüz Şekline Göre Eşarp Bağlama Yöntemleri

Kare Yüz için Eşarp Bağlama Biçimleri

Kare yüz tipine sahipseniz eşarp altından kullandığınız bonenin gözükmemesine dikkat etmelisiniz. Bonenin gözüktüğü bağlama şekli ile yüzünüz tombul yanaklı bir biçim alabilir. Bu sebeple en doğru eşarp ya da şal bağlama biçimi bonenin gözükmemesi ve eşarbınızı oval bir biçimde bağlamanız olacaktır.

Yüze Göre Eşarp Bağlama Modelleri

Yuvarlak Yüz için Eşarp Bağlama Biçimleri

Yuvarlak yüzlü insanlar tombul yanaklı gözükme durumunu hep yaşarlar. Bu yüz şekline sahipseniz bonenizi alnınızın en üst kısmından bağlamanızı öneririz. Eşarbınızı oval bir biçimde bağlayarak daha uzun bir yüz görünümüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca Asya tarzı şal bağlayarak ve başınızın üzerinden doladığınız şalınızın bir ucunu aşağıya doğru bırakabilirsiniz. Bu model de yine yüzünüzün uzun görünmesini sağlayacak doğru bir eşarp bağlama yöntemidir.

Yüz Şekline Göre Şal Bağlama Biçimleri

Uzun Yüz için Eşarp Bağlama Biçimleri

Yuvarlak yüz ve kare yüz için boneyi en tepeden yani saç bitiminden bağlamalarını önermiştik. Uzun yüze sahip olanlara ise tavsiyemiz boneleri gözükecek kadar aşağıdan yani biraz daha alınlarına doğru bağlamalarıdır. Yüzü saran sımsıkı bağlanmış şal ya da eşarp yerine daha gevşek bağlama yöntemini deneyebilirsiniz. Yapmanız gerekenleri tekrar etmek gerekirse; boneyi aşağıdan bağlamak, eşarbınızın iğnesini biraz gevşek bırakacak şekilde tutturmak ve boyun kısmını sımsıkı sarmamak…

Yüze Göre Şal ve Eşarp Bağlama Biçimleri

Ters Üçgen için Eşarp Bağlama Biçimleri

Bu yüz şekli için yine bonelerinin gözükmesini tavsiye ederiz. Uzak durmaları gereken konu ise şal ya da eşarplarını alınlarına yapıştırarak bağlamak olacak. Şal ya da eşarbınızın üst kısmının yüzünüzden biraz da önde ve yukarıda olmasını sağlayarak çene kısmınızın sivri görünümünü geri plana taşıyabilirsiniz. Bu yöntemleri denediğinizde değişimin farkına siz de varacaksınız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir