Yün Şal Alırken Bilmeniz Gerekenler!

Yün Şal Alırken Bilmeniz Gerekenler!

Gucci ve İpekevi Yün Şal Modelleri 2017

Termometreler kimi zaman eksi derecelere düşerken ısıyı yükseltmenin en yumuşak hali, yün şallar oluyor. Tesettürlü kadınların baş tacı olan eşarp ve şal tasarımlarının ipeksi dokuları, soğuk havalarda pamuk ve yün dokulara kayıyor.

Duruşuyla ve desenleriyle, palto, kaban ve trikolarla tam anlamıyla uyumu sağlayan yün şallar, stile ahenk katıyor. Peki bu çokça sevilen yün şallar, nasıl kullanılmalı nasıl kullanılmamalı? Kış kombinlerinin anahtar parçası yün şal modelleri, merceğimiz altında.

Gucci ve İpekevi Yün Şal Modelleri 2017

Dev Markalardan Şal Alırken Dikkat!

Kış sezonunun en sevilen yanlarından biri, hemen hemen her markada tesettüre uygun parçalar bulabilmek. Yün şallar da bu duruma dahil olurken, alternatifler de giderek artıyor. Dünya markalarından tesettür giyim ve eşarp markalarına, her koleksiyonda kreatif seçenekleri bulabilmek mümkün. Hal böyleyken seçimi de doğru yapmak gerekiyor. Global markalardan şal alışveriş yaparken, iç göstermeyen yünlere, geniş ve uzun şalları tercih etmek gerekiyor. Aksi halde, boynun açık kalması ya da şalı dolayamama durumu ortaya çıkabiliyor.

Gucci ve İpekevi Yün Şal Modelleri 2017

Şal Desenlerine Boğulmayın!

İpek şallarda deseni fazla sevmiyor olsak da yün şallar da daha naif baskılardan hoşlanıyoruz. Kahve tonlarıyla yaprak desenleri, Burberry markasının çizgileriyle özdeşleşen ekoseli şal tasarımları tutkumuzu arttıyor. Şal dolaplarının anahtar parçası olan bu desenlerdeki seçimlerde de yine aşırı renk ve desen karmaşasına girmemek gerekiyor. Oldukça minimalist desenler ve tonlara yer vererek stili öne çıkarmalı.

Gucci ve İpekevi Yün Şal Modelleri 2017

Yün İpekleri Keşfedin!

Yün şallar tam olarak beklentinizi karşılamıyorsa son zamanlarda gündeme gelen yün ipekleri keşfedin. Tok duruşuyla, kolay şekil alan ve bozulmayan dokularıyla sıcacık yün ipek şallar, sizleri bekliyor. Kışın trend renkleri ve desenleriyle entegre edilen tasarımlar, stilin özenli tavrına vurgu yapacak.

Yün Şal Modelleri İpekevi

Bol Bağlamaya Gelmez

Soğuk havadan korunurken yün şalları amacına uygun kullanmak gerekiyor. Sıcağı arttırmak için oldukça düzenli bağlamanız gereken şalları muhakkak iğnelemelisiniz. Hem boyun altından hem baş üzerinizden şekil vermeden düz şekilde iğneleyerek, soğuğa engel olun. Bununla beraber şalın iki ucunu sıkıca toparlayarak arkadan bağlamayı unutmayın. Ve yine şal uçlarını palto ve kabanlarınızın içine sokarak rüzgardan koruyabilir, şeklini kaybetmeden gün boyu rahatça kullanabilirsiniz.

Gucci ve İpekevi Yün Şal Modelleri 2017

Ufak bir İpucu: Şal Üzeri Şal

İpek şallarınızı ya da eşarplarınızı kullanmak isterseniz, bir de yün şalınızı boynunuza dolamayı unutmayın. Rüzgarlı ve yağışlı havalarda hemen başörtünüz üzerine dolayarak, hem soğuktan ve yağıştan korunur hem de eşarbınızın bozulmasına engel olabilirsiniz.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir