Yorgun Gözler için Bakım Önerileri

Yorgun Gözler için Bakım Önerileri

Yorgun Gözler için Bakım Önerileri

Kaş, Göz Gerisi Söz..

Evet, hanımlar sizce neden başlık olarak başlık olarak kaş, göz ve gerisi söz dedim dersiniz? Çünkü yorgunluğumuzu da ele veren gözlerimizdir, sevincimizi de enerjimizi de… Peki, böylesine önem taşıyan göz çevremiz için krem kullanıyor muyuz acaba? Gündüz ve gece göz çevremizi nemlendirmeliyiz. Güzelliğin en çarpıcı silahı olan gözler, yüzün en hassas bölgesi olduğu için erken yaşlarda kırışıklıklara davetiye çıkarıyor. Bu nedenle dr göz çevresine ekstra bir bakım gerekiyor.

Göz Çeresi Sorunları

Kaz Ayaklar:

Genelde ilerleyen yaşla birlikte artan bu kırışıklıkların en önemli nedeni gülüş şeklidir. Gözlerini iyice kısarak gülmek kaz ayaklarının erken yaşlarda ortaya çıkmasına neden oluyor.

Ne yapmalı? Retinol çeşitlerini içeren göz kremlerini kullanabilirsiniz. Güneş ışınlarına karşı özel kremler kullanın. Göz çevresini sürekli nemlendiren doğal kremler hazırlayın. Göz egzersizlerini her gün düzenli olarak yapın. Göz Çevresini canlandırmak için 2 salatalık dilimini göz kapaklarınıza yerleştirip 15 dakika bekletin. Göz çevresine ayda bir veya iki kez bademyağı içeren doğal kremler kullanın.

Yorgun Gözler için Bakım Önerileri

Göz Torbaları:

Gözaltı torbaları ya dengesiz bir yaşam stili ve kötü alışkanlıklar sonucunda oluşuyor ya da genetik yapıdan kaynaklanıyor. Bazen az uyku ya da adet dönemlerinde de ortaya çıkabiliyor. Hiçbir kozmetik ürünü ya da doğal ürün bu sorunu çözmeye yeterli değil. Ancak damar duvarlarını ve kılcal damarları güçlendirici yöntemlerle gözaltı torbalarını hafifletmek mümkün.

Göz torbaları için ne yapmalı? Günlük öğünlerinizi C, PP ile E vitaminli besinleri içeren gıdalarla ve orman ürünleriyle zenginleştirin. Yağlı yemeklerden ve stresli ortamlardan uzak durun. Günde en az 8 saat uyuyun. Gözaltı torbalarını hafif makyaj hileleriyle kapatın. Bunun için uygun gözaltı kapatıcıları kullanabilirsiniz.

Yorgun Gözler:

Yorgun gözler için size oldukça etkili bir önerim var. 2 poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika demlendirip soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekletin ve yıkayın. En bilinen ve etkili çözümdür.

Göz altı morlukları için ne yapmalı? Papatya çayı ya da lavanta çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınıza uygulayın. Göz altı morlukları genetik de olabilir, yorgunluk uykusuzluk gibi nedenlerle de oluşabilir. Bir öneride beyaz peyniri ezin göz çevrenizde 10 dk. bekletin bu da iyi gelecektir…

Yorgun Gözler için Bakım Önerileri

Göz Çevresi Kırışıklıkları:

1 kahve fincanı soya yağı, 1 kahve fincanı bademyağı ve yarım kahve fincanı avokado yağını bir kapta karıştırın. Parmak uçlarınızı bu karışıma batırıp göz çevresine masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı akşamları yatmadan evvel yapın. Sabahları yüzünüzü yıkayıp kurulayın.

Şiş gözler için ne yapmalı? Şiş gözleri makyajla kamufle etmek için ten renginize uygun kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar geniş bir bölgeye ince bir kat halinde sürün. Farınızı koyu renklerden seçin. Koyu renkli bir rimeli sadece üst kirpiklerinize sürün.

Temizlik:

Göz makyajı her akşam yatmadan önce mutlaka temizlenmeli. Ancak temizleme işlemini göz çevresini tahriş etmeden yumuşak hareketlerle yapın. Rimel ya da far kalıntıları veya uygun olmayan temizleme ürünleri gece boyunca cilde zarar verebiliyor hatta kirpiklerin dökülmesine neden olabiliyor.

Temizlik için ne yapmalı? Dermalogica Total Eye Care içeriğindeki meyve asitleri ve bitkisel özler kırışıklıkları ve ödemi almaktadır. Ayrıca içindeki demiroksit ve mika pigmentleri sayesinde renkli bir formüle sahiptir bu özellikle renk dengelemede iyi iş görmekte… Aynı zamanda SPF içerir ve güneş ışınlarınddan korur gündüz göz bakım kremi Dermalogica Tatol Eye Care tavsiye ederim. Gece için de yine farklı bir göz kremi kullanabilirsiniz.

Yorumlar

“Yorgun Gözler için Bakım Önerileri” için bir cevap

  1. […] veya başka sebeplerle bazen çok yorgun olabiliriz. Bundan en fazla etkilenen ise gözlerimiz olur; göz çevremiz çöker, alttaki morluklar da cabası […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir