Yöresel Bir Lezzet Şöleni için Erzurum Evleri

Yöresel Bir Lezzet Şöleni için Erzurum Evleri

Alkolsüz Mekanlar Erzurum Evleri

Alkolsüz Mekan Önerileri: Erzurum Evleri

YesilTopuklar.com olarak sizlere yepyeni mekan önerileri sunmaya devam ediyoruz. Üstelik bu yeni önerimiz Türkiye’nin en sevdiğimiz şehirlerinden biri olan Erzurum’da!

Erzurum, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki en büyük ve en kalabalık şehridir. Erzurum, tarihin ilk dönemlerinden beri yerleşim yeridir. Daha çok kış sporları tesisleriyle de tanınan Erzurum’u şimdi birbirinden leziz yemeklerinin servis edildiği, farklı ve otantik bir atmosferde keşfetmeye ne dersiniz? Erzurum’un en leziz yöresel yemeklerinin sunulduğu Erzurum Evleri tarihe tanıklık eden 11 eski Erzurum evinin tek çatı altında toplanarak restaurant- müze haline getirilmiş. Erzurum evlerinde pişirilen leziz yöresel yemekler haricinde mekanın içinde bulunan 20 bine yakın asırlık ev eşyaları da görülmeye değer.

Alkolsüz Mekanlar Erzurum Evleri

Mekanın içinde kendinizi tarihin derin sayfalarında geziyor gibi hissedeceksiniz. Eğer dilerseniz mekanın için bulunan yer sofralarında da yemeğinizi afiyetle yiyebilirsiniz. Mekanı farklı kılan diğer bir unsur da yemeklerin bakır tabaklarda ve tahta kaşıklarla yeniliyor olması. Restaurant ve Müze olarak hayatına devam eden bu 11 ev teknolojiden uzak durmaya çalışıyor adeta.

Erzurum Evleri
Adres: Cumhuriyet Cd. Yüzbaşı Sk. No: 20, 25050 Terminal/Dadaşköy, Yakutiye – Erzurum
Telefon: 0442 213 8372

Alkolsüz Mekanlar Erzurum Evleri

Fotoğraf: panoramio.com

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir