Yeşim Taşı Masajı İle Sağlıklı Bir Cilde Kavuşun

Yeşim Taşı Masajı İle Sağlıklı Bir Cilde Kavuşun

Yeşim Taşı Masajı

Son zamanlarda cilt bakımında kullanılan yeşim taşının en önemli faydaları arasında gözenekleri sıkılaştırmak ve ince çizgilerle savaşmak yer alıyor. Yüzdeki ödemi atan ve ince çizgileri önlemeyi amaçlayan silindir şeklindeki yeşim taşı aslında yüzyıllar öncesine uzanan bir tarihe sahip. Peki nedir bu alet, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Gerçekten faydalı mı ya da yan etkileri var mı? Yeşim taşını alırken nelere dikkat etmeli? Bütün bu soruların cevabı yazının devamında…

Yeşim Taşı Masaj Aleti Neye Yarar?

Bu masaj, lenfatik sistemi yani ödemi boşaltmaya ve yüz şişliğini azaltmaya yardımcı oluyor. Cildi serinletiyor, uyandırıyor ve böylelikle de daha canlı görünmesini sağlıyor. Silindirler, kan dolaşımını ve cildin elastikiyetini artırırken göz altı altındaki koyu halkaları azaltıyor. Yeşim taşının soğuk dokunuşu kılcal damarları küçülterek göz çevresindeki morluğun azalmasını da sağlıyor.

Özellikle kadınların gece yatmadan önce kırışıklıkları önlemek ya da pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kullandığı serum ve kremlerin daha hızlı ve daha fazla emilmesini sağlayan yeşim taşı masaj aleti ayrıca bu ürünlerin cilde olan fayda ve etkisini de artırıyor. Tüm günün yüzünüzdeki yorgunluğunu almak için de mükemmel  gevşetir ve günün kötü etkilerini gidermeye yardımcı oluyor.

Jadd Roller - Yeşim Taşı Masaj Aleti

Yeşim Taşı Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Yeşim taşı masaj aletindeki silindiri önce buzdolabında birkaç dakika bekletin. Yüzünüzü temizleyin, ardından nemlendirici veya serum uygulayın. Boynunuzdan alnınıza yani aşağıdan yukarıya doğru yavaş hareketlerle ve kısa aralıklarla yuvarlayarak 5- 6 kez masaj yapın.

Yeşim Taşı Masaj Aletinin Yan Etkisi Var mı?

İlk kullanımda alında sivilcelenme yapabiliyor. Fakat sivilce karşıtı bakım ürünleri ile masaja devam edildiğinde kısa sürede geçmeye başlıyor.

Yeşim Taşı Masaj Aletleri

Yeşim Taşı Masaj Aleti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yeşim taşı masaj aletini doğal taşlar satan yerlerden alın. Maalesef imitasyon taşlar, Yeşim taşının rengine boyanabiliyor. İşte gerçeğiyle imitasyonunu birbirinden ayıran özellikler

  • Öncelikle yeşim taşı, parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Işığı yansıtan pürüzsüz, parlak bir renk olup olmadığını kontrol edin. Çoğu durumda, yalnızca opak veya yalnızca şeffaf olmaz. Bu sebeple suyu yansıtan ışığa benzer bir parlaklık arayın. Renk donuk veya düz ise, sahte olması muhtemeldir.
  • Başka bir özelliği ise soğuk olmasıdır; yüzünüzle temas ettiğinde serinliğini hissedersiniz ve ısınması biraz zaman alır.
  • Taşı ışığa tutarak içindeki renk çeşitliliğine dikkat edebilirsiniz. Halis taşta gördüğünüz renkler muhtemelen aynı hat boyunca devam eder ve tutarlıdır. Sahte olanda ise renklendirme mükemmel olsa bile gerçek taştaki gibi tutarlı değildir.
  • Ayrıca yoğunluğu fazladır, yani diğer taşlara göre bir miktar ağırdır. Ebatlarına bağlı olarak beklediğinizden daha ağır olduğunu hissedersiniz.

Aventurin ve serpantin taşları görünüş olarak yeşim taşına benzemekle beraber farklı taşlardır; satın alırken bunu da özellikle sorun.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir