Yeşiltopuklar.com Moda Editörü Büşra Karagöz’ün Alışveriş Listesinde Neler Var?

Yeşiltopuklar.com Moda Editörü Büşra Karagöz’ün Alışveriş Listesinde Neler Var?

Yeşiltopuklar Moda Editörü Büşra Karagöz Sonbahar Kış Kombinleri

Doğanın rengine bürünen stiller, kombinlerin havasını güçlendiren dış giyim parçaları ve karakteristik botlar… İşte benim sonbahar – kış alışverişlerini sevmem için bazı sebepler. Peki, yeni sezona dair sizlere birçok tavsiye vermişken kendi listemde neler var, neleri dolabıma kattım, biraz da bunu konuşalım.

Kevser Sarıoğlu Siyah Ceket Pantolon Takım - KK Design Siyah Ceket Pantolon Takım

‘Siyah Takım’la Her Yere Giderim

Karantina döneminde ceket giymeyi biraz özlemiş olabilirim. E tabi ofise dönüşün zamanı geldiğinin farkında olan tasarımcılar da eşofmandan uzaklaşarak ciddiyet sahibi parçalara geniş yer ayırdı, işimiz kolaylaştı. Listeme kattığım Kevser Sarıoğlu‘nun siyah pantolon – ceket takımını dolabıma ekledim. Online’da olmadığı için benzeri olarak KK Design‘ın yeni sezonundaki ikiliyi öneriyorum. Krep kumaş kalitesi, ayrı ayrı kombinlenmesi, günlük ya da şık olarak kombinlenebilir olması benim için avantaj.

Yeşil Kombinler

Normcore Mont
Qooq Store Yelek
Qooq Store Gömlek

Yeşilin Her Tonuna Çekiliyorum

Sonbaharın en doğal görünümlerinde ‘yeşil’ baş rol oynuyor. Açıktan koyuya birçok ton koleksiyonlardaki tasarımları ele geçirirken beni de çekim alanına katıyor ve hatta kararsız bırakıyor. Normcore’un yeşil kapitone montu mu, Qooq Store’un yeşil yeleği ya da gömleği mi? Onlar, listemde beklemeye aldığım henüz seçme noktasında karar veremediğim parçalardan.

Mango Beyaz Gömlek - Elif Eser Beyaz Gömlek

Mango Gömlek

Kilit Parçam: Beyaz Gömlek

Gömlek üzeri süveter kombinleri yeni sezonda favori ikililerimden. Bu yüzden anahtar parça olarak Elif Eser’in boyfriend beyaz gömleğini dolabıma eklemiş olsam da aklım hala Mango’nun yaka bağlamalı havalı parçasında. Ceket ya da trençkotların içinde çok iyi duracağından şüphem yok.

Dilara Nazan Ertan Tüvit Ceket

Bu Sezon Tüvitsiz Geçmez

Geçtiğimiz kış döneminde trendler listesine girse de yükselemeyen tüvitler, bu sezon zirveye yerleşiyor. Hemen hemen her markada onu farklı şekil ve renklerde görüyoruz. Bazen bir ceket bazen bir yelek. Benim radarıma girense Dilara Nazar Ertan tasarımı tüvit kap.

Emnora Tüvit Jile

‘Jile’yi Denemeliyim!

Günlük hayatta pek elbise giyen biri olmasam da sade ve sakin tasarımları stilime katmaya çalışıyorum. Bu sezon da gözüme ilk takılan genç duruşuyla Emnora markasının jilesi oldu. Alışveriş listeme eklediğim bu parçada gönlüm ekrudan yana olsa da siyah da göz kırpıyor.

Massimo Dutti Bordo Deri Yelek

Massimo Dutti Yelek

Deri Yelek mi?

Her sezonda stilime uyarlayabileceğim ikonik trendlerden birini dolabıma katmayı seviyorum. Bu mevsim de gözüme yelekleri kestirdim. Beyaz bir gömleğin üzerinde ya da ceketli takımların içinde oldukça cool duruyor. Massimo Dutti markasındaki bordo deri yelek radarıma takılanlardan. Şimdilik indirime girmesini bekleyeceğim gibi duruyor.

Renkli Hırka ve Ceketler

Normcore Desenli Hırka

Biraz Renk Lazım

Kışın karamsarlığından, hafta içinin ciddiyetinden kurtaracak renkli parçalara ihtiyaç var. Günlük hayatta eşofman stillerine alışkın olmayan biri olarak pazarlara biraz olsun sportiflik katmak adına bol pantolon ve jean’lerle eşleştirmek için canlı renkli, oversize yünlü spor gömlekler favorim. İpekyol‘un sarı ve fuşya üstleri de bu anlamda çekim alanımda.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir