Yepyeni Trend Shirt-Jacket = Shacket

Yepyeni Trend Shirt-Jacket = Shacket

Yepyeni Trend Shirt-Jacket = Shacket

Aslında uzun zamandır aklımda olan ama bir türlü fırsat bulup yazamadığım yeni sayılacak bir trendden bahsetmek istiyorum. Bahar ayında görmeye başladığımız ve birçok ünlü bloggerın ve moda severlerin üzerinde de sıkça rastladığımız bu yükselen trendin adı shacket.

Geçen sene birkaç tasarımcının bahar koleksiyonlarında erkek giyim için tasarlayıp sunduğu shacket modası, bu yaz kadın giyimine de sıçramış durumda. Dış giyim olarak çıkartılan isminden de anlaşılacağı gibi ‘shirt-jacket‘ (gömlek-ceket) birleşiminden türemiş bir giysi türü oluşturmuşlar.

Yepyeni Trend Shirt-Jacket = Shacket

Kiminin trençkot diye üzerine aldığı, kiminin gömlek gibi düşünerek üzerine giydiği bu parça tam olarak kurtarıcı nitelikte. Bilirsiniz yıllardır modası asla geçmeyen trençkot, nasıl ki bahar aylarının zamansız bir parçası haline geldiyse, shacket da yaz aylarının zamansız parçası olmaya aday.

Yepyeni Trend Shirt-Jacket = Shacket

Muhafazakâr giyimi benimseyenler olarak tüm yaz tunik giymekten bir tık ötesine geçebiliriz esasen. Gömleklerin bile adını tunik yapmışız, shacketi mi yapamayacağız☺ Ne bir ceket kadar kalın, ne de bir gömlek kadar ince. Bırakın siz dış giysi diye giymeyi alın ve tunik diye giyip kombinleyin gömlek ceketlerinizi, oh mis!
Yepyeni Trend Shirt-Jacket = Shacket

Peki Nasıl Bir Kumaştan Shacket Giymeliyiz?

Keten bu sene diğer yıllara nazaran çok daha moda. “Buruşuyor aman ben keten giymeyi hiç sevmiyorum.” deyip kendinizi bu muhteşem kumaştan sakın ola mahrum etmeyin. Hem üstelik kumaş firmaları artık keteni üretirken içine polyester iplik koyarak kırışmaz hale getiriyorken, almamanız için hiçbir neden kalmıyor.

Yepyeni Trend Shirt-Jacket = Shacket

Tunik niyetine giymek istediğiniz gömlek ceketlerinizi ketenden tercih edebilirsiniz. Hem gömlek hem ceket karışımı olan bu shacketlere en yakışacak olan kumaştır diye düşünüyorum. Bunun haricinde, elbette ki krep kumaş asla es geçilmeyecekler arasında olduğundan, onu da saymayı ihmal etmeyeyim. Dökümlü havası eminim size ayrı bir hava katacaktır. Ben söylemiş olayım; bu şık ve fonksiyonel trendi must have listenize eklemeyi unutmayın.

www.chalah.com.tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir