Yeni Yılda Gardırobunuzda Asla Bulunmaması Gereken 7 Demode Parça

Yeni Yılda Gardırobunuzda Asla Bulunmaması Gereken 7 Demode Parça

Volanlı ve Fırfırlı Elbise

Dar paça kotları, tütü etekleri, pullu spor ayakkabılar artık rafa kaldırmanın zamanı geldi de geçiyor. Nasıl kombinlenirse kombinlensin sizi demode olmaktan alıkoyamayacak modellere yeni yılda yer yok. Gelin akıllardan silinmesi gereken 7 parçayı bir kenara not edin.

Pullu Spor Ayakkabı

Pullu Spor Ayakkabı

Bir zamanların moda rüzgarına kapılıp ‘pullu spor ayakkabıları’ dolaplara eklediyseniz, şimdi vedalaşma zamanı. Tekrar ne zaman moda olur bilemeyiz ama artık bu tasarımların tedavülden kalkması gerek. Orta yaş kadınının asla ama asla denememesi gereken pullu sneaker’lar, genç kızların kombinlerinde bile olmamalı. Bu model sadece çocukların ayağında bir o kadar tatlı ve şirin…

Dar Paça Pantolon

Dar Paça Pantolon

Tesettürlü kadının dolabında olmaması gereken parçalardan biri dar paça kotlar. Sadece bu açıdan da değil, artık vücudu saran pantolonlar oldukça demode görüntü veriyor. Özellikle taşlanmış kotların hiçbir kombinde yeri yok. En ikonik parçaları bir araya bile getirseniz, dar paça kotları asla kullanmamalısınız. Bu modeli, sadece ayak bileklerine kadar inen maksi boy tuniklerle eşleştirmek için kenarda tutabilirsiniz.

Vücudu Saran Pardösü

Vücudu Saran Pardösü

Tesettür giyim sektörünün yükselişe geçtiği yıllarda ‘moda’ olan dar pardösüler, şimdilerde o kadar demode ki… Ne tesettür anlayışı ile ne de güzel bir görüntüyle ilgileri yok. Beden ölçünüz ne olursa olsun, belden otursa bile kalçayı asla sarmayan kesimler, geniş kalıplar, oversize ya da düz kesim modeller tercihiniz olmalı.

Karmaşık Desenli Eşarp

Karmaşık Desenli Eşarp

Dünya modası giderek sadeleşirken, tesettürlü kadının bundan pay çıkarmaması mümkün olamaz. Bir zamanlar iddialı ve şıkır şıkır parçaların dayatıldığı markalarla olan anlaşmanıza son verin. Ve minimalist görünümlerden asla uzaklaşmayın. Bu yüzden işe ilk olarak karmaşık ve göz alıcı eşarplara veda etmekle başlayın. Büyük ve renkli çiçek desenlerine, illüzyonist desenlere yeni yılda yer yok.

Tütü Etek

Tütü Etek

Geçtiğimiz yılların en moda parça tütü eteklere 2020 yılında yer yok. Ne orta yaş kadınlarına ne genç kızlara hitap eden bu parça, yine sadece çocukların kombinlerinde şirin duruyor. Tütü etekler gibi sweatshirt’lerin eteklerine eklenen tüllerin olduğu tasarımlardan da uzak durmalısınız. Tül kumaşlar bu yıl sadece organze kap ve ceketlerde moda.

Pullu Payetli Takım

Payetli Elbise/Etek

Ne gündüzde ne gecede, payetli etek ve elbiseler dolaplardan kaldırılmalı. Bir ödül töreninde bile güzel gözükmeyi başaramayan bu parçaların tesettür kombinlerinde hiç ama hiç yeri yok. Payetler bu yıl sadece detaylarda ya da kruvaze ceketlerde moda.

Volanlı - Fırfırlı Parçalar

Volanlı/Fırfırlı Parçalar

Son birkaç sezondur, özellikle tesettür giyim markalarında volanlı ve fırfırlı modeller çok moda oldu. Her tuniğin etek hizasında bir fırfır, her elbisenin alt tarafı volanlı bir parça kendini gösterdi. Ancak hiçbir stilde iyi görünüm yakalamayan tasarımların, nasıl bu kadar sevildiği tartışılır. Ancak siz siz olun, yeni yılda bu parçalardan uzak durun.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir