Yeni Viktoryen Stil Nedir?

Yeni Viktoryen Stil Nedir?

Yeni Viktoryen Stil Nedir

Sonbaharın Mutassıp Trendi: Viktoryen

Süsleme ve işlemelerin zaferini kutlamaya hazır mısınız? Çünkü 2015-16 sonbahar kış sezonunda sıkça göreceğimiz Yeni Viktoryen akım ile neo-gotik bir tavır ile gardıroplarımız dolup taşacak.

Yeni Viktoryen Stil Nedir

2015-16 sonbahar kış kreasyonlarında zaferini ilan eden Yeni Viktoryen tam anlamıyla süsleme ve işlemelerin zaferidir.

Yeni Viktoryen Stil Nedir

Volanlar, dantel ve gipürler, kurdeleler, drapeler ve ince pliler yeni sezonda romantik ve bir o kadar da neo-gotik bir tavra bürünüyor. Siyah ve beyaz ise bu zafere eşlik eden en önemli aktörlerden biri.

Yeni Viktoryen Stil Nedir

Neden Sevdik? Sadece boyunları örten sımsıkı düğmeler ve yere kadar uzanan etekler bile bu stili sevmemiz için yeterli olacakken romantik detaylar da tam bir sürpriz oldu.

Yeni Viktoryen Stil Nedir

Nasıl Kullanmalı? Yeni viktoryenin mutaassıp tavrını en iyi yansıtan parçalar hiç şüphesiz romantik elbiseler. İşte bu yüzden fırfır detaylı bir elbiseyi gardırobunuza ekleyerek yeni viktoryen stili için tek başına fakat büyük bir yatırım yapabilirsiniz.

Yeni Viktoryen Stil Nedir

Haider Ackermann, Alberta Ferretti, Alexander McQueen, Valentino, Dolce & Gabbana ve Gucci gibi dünya devlerinin koleksiyonlarında bu mutaassıp sayılan modelleri görünce tüm dünya bir gün, kadına sunulan ve onun ne kadar değerli olduğunun ifadesi olan “tesettür“ü fark edecek mi sorusu da aklımızdan geçmiyor değil…

Yeni Viktoryen Stil Nedir

Stilimize Nasıl Uyarlarız?

Süslü detayların adeta birbiri ile yarışa girdiği bu trendi kombinasyonlara nasıl yansıtırız? Sorunun yanıtını Yesiltopuklar.com moda editörlerinden öğrenin.

2015 Abiye Tesettür Kombinleri

  • Elbise: Alexander McQueen

Yere kadar uzanan dantel elbiseler Viktoryen stilin en önemli kilit anahtarı. Dilediğiniz renkte bir dantel elbiseyle yeni sezona bir adım önde başlıyabilirsiniz. Özellikler sonbahar davetleri için dantel elbiseler doğru bir seçim olacaktır. Bu elbiselerin sonbahar ekürisi ise hiç kuşkusuz desensiz düz renkte ipek bir şal olacaktır.

Abiye Tesettür Kombin

  • Etek: Oscar de la Renta
  • Bluz: Ted Barker

Dantelden bahsederken sadece elbise ile sınırlı bir şey olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yeni sezonda başlayan dantel furyası hemen hemen tüm parçalara yansıyacak. Yine özel günler için tercih edebileceğiniz dantelin zarif görünümü ile taçlanacak balık kesim etek yeni favori parçanız olabilir. Üzerine düz renk bir bluz ve şık pabuçlar tercih edebilirsiniz. Bu kombinasyonun özellikle 30 yaş üstü genç kadınlar için çok doğru bir seçim olacağını söylemeden geçmek istemeyiz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *