Yeni Trend, Kıyafetlerde Etnik Detaylar

Yeni Trend, Kıyafetlerde Etnik Detaylar

Yeni Trend, Kıyafetlerde Etnik Detaylar

Kıyafetlerde Etnik Değerler Şıklığı

Moda dünyasında çoğunluğu, kadınlara özel tasarlanan koleksiyonlar oluşturuyor. Kadınlar kıyafetlerinde, erkekler gibi düşünmeyerek, ayrıntıların üzerinde ciddiyetle duruyor, inceliyor ve özümsüyor. Erkekler şıklıkla yetinirken, kadınlar şıklık ve zerafeti bir arada görmek istiyor.

Kadınlar kıyafetlerinde bazen klasik ve folklorik, bazen modern ve fantestik stilde bir tarz oluştururken, bazen de etnik öğelerle bezenmiş kıyafetleri de denemek istiyorlar.

Etnik elbiseler mütevaziliği simgeler

Kıyafetlerin etnik değerlerle buluşması demek, yerel desenlerin, figürlerin, işaretlerin, imgelerin mistik ve mitolojik özellikleriyle tasarlanan elbiseler üzerinde, stilize edilmesi demektir. Etnik değerlerin herhangi bir coğrafyanın mitolojik kökenlerindeki gizemi ve yaşam enerjisini, günümüze taşımaktır. Bununla da kalmayıp, kadınlık duygularının mistik değerlerle örtüştürmesi ayrıca felsefi bir düşüncenin çağdaş normlarla koleksiyonlara yansıması demektir.

Etnik değerler ayrıca bize bir yaşam biçimini de anlatır. Etnik elbiseler de diyebileceğimiz bu tür koleksiyonlarda kadınsı görselliğin ötesinde, insani, fıtri değerlerin mütevaziliğini de görebiliriz. Çünkü etnik değerler şatafatın ötesinde bir tarz olup, yaşam biçimini, mütevazilikle belirleyen huzuru, sükuneti ve içten tebessümü simgeleyendir .

Yeni Trend, Kıyafetlerde Etnik Detaylar

Etnik elbiseler mistik ve mitolojik hava oluşturur

Etnik elbiselerin özelliği rahat kesimlerden oluşarak, üzerinde etnik motiflere yer verilmesidir. Bu tür elbiselerde tarihin derinliklerini görebilirsiniz. Morlar, yeşiller, siyahlar, yakaları ve kol manşetleri kontrast elbiseler etnik motiflerle dikkat çeker. Genelde kumaşların özelliğine bakarsak, kumaş şile bezi görüntüsünde, ütülenmeyen cinsten kumaşlardan oluşur. Morun, beyazın, kahverenginin, buluştuğu elbiselerde önden boydan boya düğmelerin bile bir mitolojik anlamı vardır.

Yeni Trend, Kıyafetlerde Etnik Detaylar

Mistik elbiseler hem estetik, hem de romantiktir

Etnik elbiseler elbette tek başına bırakılmaz. Mevsimine göre üzerine bir hırka, bir panço, bir ceket de düşünebiliriz. Gümüş takılar etnik bir kombinin olmazsa olmazlarındandır. Ayakkabı ve çizmeler, hatta yerine göre omuz askılı deri çantalar püsküllüdür. Bazen rengarenk derilerle kolaj halinde tasarlanmış, büyük çantalar etnik kıyafetin kontrastı olarak düşünüldüğünde, milattan önceki gizemli güzelliklerin dışa vurumu gibidir. Bu tür elbiseler hem estetik, hem romantik, hem de mistik bir fotoğrafın yansıttığı huzur ve sükunet gibidir.

Yazımızdaki kıyafetler Erc Collectionun olup, Trendyol online alışveriş sitesinde bulabilirsiniz.

Yorumlar

“Yeni Trend, Kıyafetlerde Etnik Detaylar” için 3 cevap

  1. ayser dedi ki:

    bunların satıldı sayfa kapanmış başka bir yerde bulabilirmiyim acaba

  2. Büşra dedi ki:

    Merhabalar elbiseler nerede satılıyor internet sitesi var mı?

  3. latife dedi ki:

    Kıyafetlerde Etnik Değerler Şıklığı. bölümünde resimlerdeki elbiseleri nereden bulabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir