Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Yeni Nesil Başörtüsü Bağlama Biçimlerinde Pozitif Değişim

Yeni Nesil Başörtüsü Bağlama Biçimlerinde Pozitif Değişim

Genç Tesettür Şal Bağlama Modelleri 2018

Yüksek topuzlara, gösterişli şallara, marka vurgulu eşarplara veda!

Eleştiri üstüne eleştiri toplayan, muhafazakar çizgiden uzaklaşan ve tüm bunlarla beraber hiçbir güzellik algısıyla özdeşleşmeyen başörtüsü bağlama biçimleri geçmişte kaldı. Şimdiyse zaman, sadelik zamanı…

İnstagramda @ilaveten ismiyle tanıdığımız Tuğba Tekin, @bluemerr kullanıcı adıyla Büşra Köse bu değişime öncülük eden isimlerden oldu. Abartıdan uzak, oldukça sadece ve gösterişsiz diyebileceğimiz minimalist yorumlarıyla beğeni toplayan isimler bu pozitif değişime ön ayak oldu. Nasıl mı? Gelin birlikte inceleyelim.

Genç Tesettür Şal Bağlama Modelleri 2018

Küçük ve Düşük Topuzlar

Yüksek ve büyük topuzlar, tesettürlü kadınların uzak durması gereken stil önerileri yazılarımızda her zaman başı çekti. Giderek sadeleşen başörtüsü bağlama biçimleri, @ilaveten ve @bluemerr gibi fenomen isimlerle giderek minimalleşti. Aşağıdan bağlanıp topuz yapıan saçlar dışında başka hiçbir topuz kalmadı. Tülbentle büyüyen topuzlar, makarna tokalarla giderek yükselen topuzlar artık çok uzakta kaldı. Şimdi vakit, küçük ve düşük topuzlarla bağlanan şalların vakti.

Genç Tesettür Şal Bağlama Modelleri 2018

Gösterişten Uzak, Çabasız ve Rahat Bağlama Şekli

En konforlu ve çabasız halleriyle yepyeni şal bağlama modellerini çok sevdik. Fenomen isimler, oldukça konforlu, hiçbir uğraş gerektirmeyen bağlamalarla da nasıl şık görünülebilir kanıtlıyor. Alttan bağlanan saçlar, bone ve üzerine hiçbir şekil vermeden atılan şalların iki ucu sadece arkadan bağlanıyor. İhtişamdan uzak, gösterişsiz, çabasız ve bir o kadar rahat, bir o kadar şık.

Genç Tesettür Şal Bağlama Modelleri 2018

Sade ve Marka Vurgusu Olmayan Şal Tercihleri

Dünya markalarının çok bilinen logoları, hatta marka isimlerinin kocaman baskılarını taşıyan eşarp ve şallar şimdilerde oldukça demode. Elegan görünümden uzak, tamamen gösteriş meraklısı bir tavra sokan tasarımlar çoktan dolaplardan kaldırıldı.

Genç Tesettür Şal Bağlama Modelleri 2018

Nude ve Ana Renk Tercihler

Fenomen isimlerin sıkça kullandığı şal modellerine göz atınca, nude renk tercihleri fazlasıyla göreceksiniz. Krem ve kahvenin açıktan koyuya halleri, ten renkleri ve bunu takip eden siyah, beyaz ve lacivert gibi ana renkler. Oldukça sade ve oldukça minimal tavırlarıyla tüm şal dolaplarını bu renklerle doldurmak sizin elinizde.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *