Yeni Mevsimi Mutlulukla Karşılamanıza Yardımcı Olacak 5 Kış Stili

Yeni Mevsimi Mutlulukla Karşılamanıza Yardımcı Olacak 5 Kış Stili

Kayra Şişme Mont (Elif Küçüksarı) - Mavi Şişme Mont (Seda Aydın)

Sonbahar derlenip toplanıp giderken yerini soğuk kış günlerine bırakıyor. Kat kat kıyafetlerin, şişme montların, yün paltoların ve kalın kazakların dolaplardaki yeri de iyice genişliyor. Hem mevsimin havasını hem de stil havanızı yükseltecek 5 öneri de bizden geliyor.

Sokağın Cool Stili: Şişme Mont ve Postal

Kış mevsiminde dolapların olmazsa olmazı şişme montlar, eskisi gibi hor görülmesinin aksine şimdilerde o kadar moda ki… Dünya modasının radarında olan bu parça, podyumlarda da neredeyse bir yorgan edasında boy gösterdi. Şimdilerde sokak stilinin en havalısı olarak ‘joker’ ilan edilen pofuduk tasarımlar, özellikle de mevsimin diğer yıldız ismi maskülen postallarla buluşuyor. Hafta sonlarının ikonik stillerine – yaş fark etmeksizin – herkesin üstünde yer edinen eşofman takımlarına şişme montlar ve kocaman postallar hayat veriyor.

2einspriraton Ekru Süveter (Sena Sever) - Mina Aişe Yeşil Süveter (Seyda Ateştepe)

Kat Kat Giyinme Zamanı: Gömlek ve Süveter

Havaların soğumasıyla kat kat giyinme dönemine geçiliyor. Kalın kazakların üzerine bir de palto giymenin sıkıcılığını birçok kişi yaşıyordur. Bu durumu ortadan kaldıracak yepyeni trendimiz de belli: Süveter! Ekstra bol pantolonlar, oversize beyaz uzun gömlekler ve üzerine ara boy süveterler… Bu üç parça ile kombin yapmadan bu kışı geçirmek asla olmaz. İt-girl’lerin farklı farklı kombinlediği muhteşem üçlü zaman zaman pantolonları geride bırakıyor ve elbise – süveter ikilisi olarak seçenekleri artırıyor.

Manuka Kaban (Aybüke Nur Demirci) - Kadriye Baştürk Kaban (Betül Gedik)

Peluş Palto ile Mevsim Meyvelerinden Esinlen

Soğuk havaların C vitamini deposu portakal ve mandalinalar, kombinlerin de bağışıklığını güçlendiriyor. Karamsar kış günlerine enerji katacak turunçgiller, yumuşacık peluş palto da ilham oluyor. Koleksiyonlarda en canlı halleriyle karşılaştığımız turuncu, maksi boy paltolar mevsimi mutlulukla karşılamanız için adeta hazırda bekliyor. Zaman zaman su yeşili, gök yüzü mavisi, toz pembelerle de romantikleri selamlayan peluşlar, her haliyle dolaplara hareket getirecek.

Suud Collection Triko Jile Elbise (Sena Sever)

Triko Jile Elbise, Büyük Yakalı Gömlek ve Postal Zıtlığı

Kış mevsiminin çok sevilen triko elbiseler, çizmelerle birleşmeye oldukça alışkın. Şimdilerde yerini başka bir stile bırakan bu parçalar, zıtlıkların uyumuyla artık karşımızda. Süveter modasından esinlenerek jileye dönüşen triko elbiseler, kaba postallarla arayı iyi tutmaya başlıyor. Bu maskülenleşen ikiliye karşılık büyük yakalı romantik bluzlar katılıyor. Hem maskülen hem hayalperest bir zıtlığın uyumunu yakalayan parçalar, soğuk havalara karşı da birlik içinde.

Neslihan Ka Collection Etek-Ceket (Şeyda Ateştepe) – Nurnisa Moda Etek-Ceket (Merve Serap)

Yün Kloş Eteklerle Desenli Ceketler Bir Arada

Tesettürlü kadınların kış dolaplarında mutlaka olması gereken siyah renkte, yün dokuda bir kloş etek şart. Her vücut şekline uyumlu bu parça, sezonun desenli ara boy ceketleriyle de bir bütünlük oluşturuyor. Kaz ayağı, balık sırtı, ekose desenli ya da tüvit ceketler, kloş eteklerle çok ama çok yakışıyor. Bu ikiye eşlik edecek çorap çizme ve topuklu botlarla hem uzun hem ince bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir