Yeni İstanbul Havalimanı Ülkemizi Ziyaret Edenlerin Sayısını Artıracak mı?

Yeni İstanbul Havalimanı Ülkemizi Ziyaret Edenlerin Sayısını Artıracak mı?

Yeni İstanbul Havalimanı

İstanbul havalimanı hepimiz için hayırlı olsun. Yurt dışında yaşayıp senede bir kaç kere İstanbul’a uçan bizler için de çok sevindirici bir haber. Ülkemizle ve bu gelişmelere katkısı olan herkesle gurur duyuyoruz. Bu yazımda sizlerle bir kaç yabancı tanıdığımın Türkiye tecrübelerini, ülkemizi ve Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ne kadar sevdiklerini paylaşmak istiyorum.

Geçtiğimiz ay Amerika’da yaşayan bir arkadaşımın annesi ve babası Türkiye’ye tatile gittiler. Bir haftalık sürede yaklaşık dört şehri ziyaret eden aile Türkiye’yi ne kadar çok beğendiklerini, çok gelişmiş bir ülke olarak bulduklarını ve insanların samimiyetini anlata anlata bitiremediler. Yemeklerimizin lezzetinden, sokaklarımızın temizliğine ve toplu taşıtta ki rahatlıklarını anlattılar. Tabii ki bende bir Türk olarak gurur duydum bu güzel yorumlarından.

Yeni İstanbul Havalimanı

Bir kaç gün önce ise çok güzel bir hikayeye şahitlik yaptım. Dallas’ta aynı bölümde doktora yaptığım Ürdünlü bir arkadaşım konu Türkiye’den açılınca benimle Başkanımıza ve İstanbul’a olan hayranlığını anlattı. Yıl sonunda doktorasını bitirdiğinde İstanbul’a taşınıp orada öğretim görevlisi olarak çalışma hayalini paylaştı. Sadece kendinin değil, annesinin de Başkanımıza hayranlığını dile getirdiği bir hikaye anlattı. Ürdün’de yaşayan annesi, Başkanımızı tek düzgün Müslüman lider olarak gördüğü için bütün haberleri yakından takip ettiğini ve her zaman hem kendisine hem de ülkemize dua ettiğini söyledi. Hatta, Türk Lirasının dolara karşı değeri düştüğünü haberlerde duyduğu için evin ihtiyaçlarını almak için biriktirdiği parayı alıp hemen bankaya gittiğini ve bankada Ürdün Dinarını Türk Lirasına çevirdiğini iletti. Yalnız parasını Türk Lirası olarak banka hesabına yatırmak istediğini söylemiş ama bankadaki görevli “Hanımefendi biz Türk Liralı hesap açmıyoruz” demiş. Bunun üzerine bankaya yatıramadığı parayı kendisi saklamaya karar vermiş. Tanıdıkları ve akrabaları, “Ürdünde yaşıyorsun, Türk Lirasını ne yapacaksın” diye sorguladıklarında, “Olsun, ben ufakta olsa Türkiye’ye destek olmak istiyorum” diye cevap veriyormuş.

Yeni İstanbul Havalimanı

Bazen bizim değerini anlamadığımız ya da bize çok normal gelen ülkemizin güzellikleri aslında hepimiz için bir şükür sebebi. Umarız İstanbul hava alanı ile ülkemize ziyarete gelen insanların sayısı artar, Türkiye ekonomisine ve gelişimine katkılar artmaya devam eder.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *