Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Yeni Güne Bakımlı Saçlarla Uyanmanın Sırları

Yeni Güne Bakımlı Saçlarla Uyanmanın Sırları

Doğal Saç Bakım Önerileri

Yataktan kalktığınızda pırıl pırıl ve yumuşacık saçlara sahip olmak, yeni güne mutlulukla başlamanıza yardımcı olur. Bakımını ertelediğimiz saçlarımız zamanla bize küser ve ışıltısız, sert ve kırıklar içerisinde bir görünümle tepkisini gösterir. Küsen saçlarınızla aranızı düzeltmek için geceleri onlara daha fazla vakit ayırmalısınız. Kısa sürede emeklerinizin karşılığını alacağınıza eminiz. Sabahları yumuşacık ve mis gibi kokan saçlar, kendinizi ve yeni günü daha çok sevmeniz için yeterlidir. Saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken şey onları kırıklarından kurtarmak olmalıdır.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Kuaför koltuğuna oturmanın vakti geldi

Saçlarınıza ne kadar bakım yaparsanız yapın, düzenli olarak kestirmiyorsanız uçlarındaki kırıklar emeklerinizi heba edecektir. Saçlardaki kırıklar hem kötü bir görünüme sebep olur hem de saçlarınızın canlılığını kaybetmesine neden olur. İlk iş olarak güvenilir bir kuaför bulup, saçlarınızı kırıklardan kurtarın. Düzenli olarak saç kesimi yaptırmak, saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Saçlarınızdaki ölü görünümden kurtulduktan sonra sıra geldi düzenli bakımla onları her daim canlı tutmaya…

Uyumadan önce ılık bir duş

Sabahları ipek gibi saçlarla uyanmak için geceleri duş almayı alışkanlık haline getirin. Yatağa girmeden önce, doğru bakım ürünleri ile kısa ve ılık bir duş alın. Saç bakımınızın yanı sıra cilt bakımınızı da ihmal etmeyin. Saçlarınızı güzelce kurutun. Haftada bir zeytinyağı maskesi yapabilirsiniz.Doğal saç maskeleri, saçlarınıza kısa sürede ipeksi bir güzellik verir. Uyumadan önce saçlarınızı ipek bir eşarpla sarıp, tokalarla sabitleyin. Saçlarınızdaki mucizevi değişimi kısa sürede göreceksiniz.

Yumuşak Saçlar İçin Bakım Formülleri

Elektriklenen saçlara son

Kış aylarında daha falza elektriklenen saçlarınızı sabahları taramaktan vazgeçin. Saç yapınıza uygun bir tarakla, uyumadan önce tarayın. Saten veya ipek yastık kılıfları, saçlarınızın elektriklenmesini, kırılmasını ve karışmasını önler. Duştan çıkmadan önce son durulamayı soğuk su ile yapın. Metal fırçalar yerine, doğal kıllı fırçaları veya ahşap tarakları tercih edin.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *