Yeni Evinize Alışmanın Eğlenceli Yolları

Yeni Evinize Alışmanın Eğlenceli Yolları

Yeni Eve Alışmanın Eğlenceli Yolları

“İnandıklarımın ölümünden yeni bir hayat kurmalıyım.
Yeni bir şarkı, yeni bir koltuk, yeni bir kolye, yeni kahve fincanları.”

der Umay Umay.

Yeni bir eve taşınmanın bir sürü zorluğu olsa da adres değişikliği demek yeni ve taptaze başlangıçlar demektir. İster ailenizle ister arkadaşlarınızla ister yalnız başınıza taşınmış olun, yeni bir evin heyecanı her zaman farklıdır.

Koliler arasında geçen sıkıcı ve stresli günlerden sonra nihayet yeni evinizdesiniz. Her şeye yabancı olduğunuz bu yeni ortama daha çabuk alışmak için eğlenceli yöntemler geliştirebilirsiniz.

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, yeni taşınılan bir eve hızlı bir şekilde alışmanın çeşitli yöntemleri bulunuyor.

Bunların başında; yeni mobilya veya eşya almak, yatakta daha çok vakit geçirmek ve kahvaltı yapmak, vakit kaybetmeden misafir ağırlamaya başlamak, dış kapıya ‘hoşgeldiniz’ çerçevesi asmak, duvarlara fotoğraflar asmak sıralanmaktadır. Yeni bir hayat kurmak için kolları sıvayın, her detayını aşkla şekillendirdiğiniz bir ev tasarlayın.

Yeni Eve Alışmanın Eğlenceli Yolları

Evinizle tanışın…

Evinizle merhabalaşmak için kendinize keyifli bir müzik listesi hazırlayın. Seçtiğiniz şarkılar yaşam heyecanı ile dolu olsun.

Yeni evinizde sergilemek üzere taze çiçekler alın, akşamları mumlar yakın, dolabı lezzetli atıştırmalıklarla doldurun. Eski evinizden getirdiğiniz saksı çiçeklerinize, sevebilecekleri köşeler bulun.

Evinizin boş hali ile eğlenceli fotoğraflar çektirin. Bu fotoğraflar, gün sonunda ne kadar yol kat ettiğinize tanıklık ederek sizi motive edecektir.

Yeni Eve Alışmanın Eğlenceli Yolları

Dekorasyonu şekillendirin…

Eşyalarınızı yerleştirmeye evin en sevdiğiniz bölümünden başlayın. Çalışma odasında vakit geçirmek size huzur veriyorsa ilk iş olarak burayı dekore edin.

Eski eşyalarınız kullanılır durumdaysa yeniden masraf yapmaya gerek yok. İlla yeni birşeyler almak istiyorsanız dekoratif yastıklar, yeni çerçeveler, kupa bardaklar alabilirsiniz.

Acele etmeden, her odanın tadını çıkara çıkara evinize yerleşin.

Yeni Eve Alışmanın Eğlenceli Yolları

Güzel insanlarla sosyalleşin…

Yeni evinizi iyice sahiplenmenin en etkili yollarından birisi sosyalleşmektir. İlk iş olarak komşularınıza “Merhaba” deyin.

Alışveriş yapacağınız marketi, ekmek alacağınız fırını, yürüyüşe çıkacağınız parkı seçin. Bütün bunlar kendinizi evinizde hissetmenize yardımcı olacaktır.

Yeni evinizde sosyalleşmenin ikinci ve en eğlenceli diğer adımı ise bir kutlama buluşması organize etmektir. En sevdiğiniz arkadaşlarınızı veya aile fertlerinizi yeni evinize davet edin. Herşeyin yerli yerinde olmasına gerek yok. Pizza veya lahmacun sipariş ederek, mutfakta vakit kaybetmekten kurtulun. Sevdiğiniz insanlar yeni evinizi kutlarken, ziyaret saati bittiğinde arkalarında sıcacık bir rüzgar bırakacaklardır.

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir