Yemek Takımlarınızı Yıpratmadan Daha Uzun Süre Kullanmanın İpuçları

Yemek Takımlarınızı Yıpratmadan Daha Uzun Süre Kullanmanın İpuçları

Yemek Takımı Yıkama Ve Saklama

Yıkama ve saklamada yapılan bazı yanlışlıklar sebebiyle yemek takımları zamanla aşınır, kenarında kırık ve çatlaklar oluşur. Yemek takımlarını daha uzun süre kullanmak için dikkat etmeniz gereken bir kaç detay var. Yemek takımlarının malzemesi ne olursa olsun her eşyada olduğu gibi yanlış kullanıldığında zarar görür. Kullanım koşullarını uyulduğunda ise ilk günkü ışıltısını uzun süre muhafaza eder, hatta yeni alınmış gibi görünür. Peki, yemek takımlarının kullanımında yapılan yanlışlıklar nelerdir? Doğru şekilde nasıl kullanılmalı? İşte bu konuya ilişkin merak ettiğiniz her şey…

Yemek Tabaklarını Dolaba Doğru Yerleştirin

Yemek tabaklarını dolap ya da vitrine dizerken birbirinin üzerine yaslamak, tabakların kırılmasına sebep olabilir. Bunu önlemenin pratik yolu, tabakların arasına birer kahve filtresi yerleştirmektir. Kahve filtrelerinin boyutu yemek tabakları için çok uygundur.

Makineye Yerleştirirken Sudan Geçirmeyin

Bu konuda uzman olan mühendislerinin verdiği bilgiye göre çoğu bulaşık deterjanının formülü yemek atıklarını çözmek üzere tasarlanır. Üzerinde atıklar olmayınca, deterjandaki enzimler direkt olarak tabağı yıpratır. Zaten su tasarrufu için de bulaşıkları makineye yerleştirirken sudan geçirmemek gerekir.

Tabakta Kalanları Çatal Bıçak ile Sıyırmaya Çalışmayın

Çatal bıçakları yemek tabaklarının üzerine sürterek, yemek artıklarını sıyırmaya çalışmak tabakların yüzeyini çizerek ciddi anlamda zarar verir. Eğer tabakta daha sonra yiyebileceğiniz bir şeyler kaldıysa silikon bir spatula, yok eğer atıksa sünger kullanmanız doğru bir tercih olacaktır.

Karaca Yemek Takımı - Kütahya Porselen Yemek Seti

Karaca Yemek Takımı
Kütahya Porselen Yemek Seti

Kimi zaman farkında olmadan yaptığınız bu alışkanlıklardan vazgeçerek yemek takımlarını daha uzun ömürlü kullanmanız mümkün. Ve size güzel bir haberimiz var, misafirlerinizi ağırlayacağınız en güzel sofralar için en şık yemek takımları artık alışveriş.yeşiltopuklar‘da. Uzun süre ilk günkü gibi kullanmanız için ipuçlarını da verdiğimiz yemek takımlarını şimdi kolayca satın alabilirsiniz.

 Pierre Cardin Yemek Takımı - Emsan Tropik Yemek Takımı

Pierre Cardin Yemek Takımı
Emsan Yemek Takımı

Yeni Yemek Takımı Alacaklara Çok Özel Tasarımlar

Yeni evlenecekler ya da yemek takımını değiştirmek isteyenler, alışveriş sitemizde artık mutfak ve dekorasyona dair bir çok ürün bulabilecek. Kütahya Porselen‘den Karaca‘ya, Pierre Cardin‘den Emsan‘a bir çok markanın 12 ya da 6 kişilik, çeşitli renk ve desenlerde birbirinde güzel yemek takımlarını kolayca satın alın, yukarıda saydığımız püf noktalarına uyarak da yıllarca ilk günkü ışıltısıyla kullanın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir