Yazlık Kıyafetlerle Zayıf Görünmenin 5 Yolu

Yazlık Kıyafetlerle Zayıf Görünmenin 5 Yolu

Kayra 2016 Yaz Koleksiyonu

Kap: Kayra 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Kışın büründüğümüz koyu renklerden, kat kat kıyafetlerden, yazın açık ve incecik parçalarına geçiş yaparken fazla kiloları saklamakta zorluk çekebiliyoruz. Ancak ufak hilelerle de bu mevsimde olduğunuzdan zayıf gözükmeniz mümkün. Yazın incecik stilleri için püf noktaları yazımızda.

Zayıf Gösteren Kıyafet Hileleri

İkili Takım: Merve Dağlı 2016 Yaz Koleksiyonu

Tek Rengin Gücünü Keşfedin

Zayıf gözükmek dendiğinde ilk akla gelen siyah giymek oluyor. Koyu renklerin dikkat çekiciliğinden uzak, kusurları kamufle etme özelliklerini düşündüğümüzde doğru bir ipucu olsa da yazın sıcak havalarında iç açıcı olmadığı ortada. Bu konuda güzel bir haberimiz var.

Olduğunuzdan zayıf görünmek için illa ki koyu renklere takılı kalmanız gerekmiyor! Açık renklerle de incecik görünmeniz mümkün. Beyaz, bej, pudra, sarı, mavi gibi renklerin natürel ve soft tonlarını dilediğinizce kullanabilirsiniz. İşin püf noktası ise tek renk, ya da ton sür tonu kullanmanız gerekli. Daha kilolu olduğunu düşündüğünüz bölge için kullanacağınız rengin koyusunu seçebilir, diğer parçalarınızı açık tonlarından seçebilirsiniz. Hatta sezonun trendi ikili takımlarla hem elegan hem de incecik zarif bir görünüme imza atabilirsiniz.

Zayıf Gösteren Kıyafet Hileleri

Etek-Bluz: Kayra 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Sezon Desenlerini Kullanın

2016 yaz sezonunda kıyafetlerde desen festivali yaşıyoruz. Geometrik şekiller, çizgiler, floral desenler, etnik dokunuşlar, nakışlar… Peki bu yükselen trendi taşıyan tasarımları, sihirli dokunuşlarla incecik stilimize nasıl aktarmalıyız?

Hem minimal bir duruş için hem de daha ince görünüm için büyük, karmaşık desenlerden olabildiğince uzak durun. Floral desenleri kullanırken, büyük baskılar yerine minik serpilmiş baskılı tasarımları tercih edin.

Sezonun çizgisi ise olduğunuzdan daha zayıf görünmeniz için sizleri bekliyor. Boyuna incecik çizgilerle tasarlanmış kıyafetler ince görünüme göz kırpıyor. Çizgileri doğru kullanmayı daha iyi keşfetmek içinsedaha önce sizlerle paylaştığımız Sezon Trendi Çizgililer Nasıl Giyilmeli? başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Zayıf Gösteren Kıyafet Hileleri

Elbise: Senne Design 2016 Yaz Koleksiyonu

Hafif Kumaşlarla İncecik Görünüm

Yazın sıcak havalarında uçuş uçuş kumaşlara bürünmekten kaçınmayın. Şifon kıyafetler, incecik kreplerle de incecik görünüm mümkün. Uzak durmanız gereknse jarse, penye gibi vücudu saran kumaşlar. Üzerinizden akıp gidecek görünümdeki kıyafetler her zaman daha zarif ve ince bir görünüm verecektir. Zayıf gösteren kıyafetlerin balında ise tril tril elbiseler geliyor.

Zayıf Gösteren Kıyafet Hileleri

Sezon Trendlerini Uygulayın

Sezonun trendlerini doğru kullanarak ince görünebilirsiniz. 2016 yazının sportif akımını düz kesim hafif bol elbiseleri kullanarak hem konfora hem de ince görünümü ortaya koyabilirsiniz. Uzun ince kolyeler, beli saran kemerler, önü açık zarif yelekler olduğunuzdan daha da ince gösterecektir.

Flare paça pantolonlarınızı, önü açık ceket ve yeleklerle kullanarak ince ve uzun görünüme kavuşun. Bol pantolonlarınızı da ütü çizgili olanlardan seçerek olduğunuzdan daha zayıf br görünüme adım atın.

Zayıf Gösteren Kıyafet Hileleri

Aksesuar ve Ayakkabı Seçimleri

Olduğunuzdan daha ince bir görünüm için sadece kıyafetleri doğru kullanmak yetmiyor. Ayakkabı ve aksesuarlar da bu konuda oldukça önemli. Sezonun trendleriyle püf noktaları birleştirerek incecik görünümün hilesine başvurabilirsiniz.

Sezonda bele dolanan halat, incecik kemerler olduğunuzdan daha zayıf gösterecek zarif detaylar. Kullanacağınız büyük çantaların abartı görünümü yerine elde taşınan ya da omuz askılı çantaları kullanabilir, minimal görüntü yakalayabilirsiniz.

Zayıf Gösteren Kıyafet Hileleri

Çanta: Pierre Cardin – Satın Al

Ayakkabılarınızı da yine zarif babet ya da babuşlardan seçebilir, hasır dolgu topuklarla hem rahat hem de uzun görünüme kavuşarak inceliği yakalayabilirsiniz.

Sezonda öne çıkan uzun ince kolyeler, sade kıyafetlerinize hareket katmakla birlikte ince görünüme doğru bir detay olacak. Dikkati üzerine çeken kolyelerle doğru orantıyı sağlayabilirsiniz.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir