Yazlık Evinizin Dekorasyonuna Son Dokunuşlar

Yazlık Evinizin Dekorasyonuna Son Dokunuşlar

Yazlık Evinizin Dekorasyonuna Son Dokunuşlar

Güzel havaların etkisiyle, kendimizi deniz kenarına ya da yemyeşil parklara atmak için fırsat kolladığımız günler başladı. Hele bir de yaz tatilimizi geçirebileceğimiz bir yazlık evimiz varsa o zaman tatil bize güzel! Soğuk havaların yorgunluğunu atmak, şehrin kargaşasından kaçmak ve kendimize yakınlaşmak için birebirdir yazlık evler. Durum böyleyken, bu özel mekanın dekorasyonu için ilgi ve zaman ayırmak tatilimizi daha konforlu ve enerjik geçirmemize yardımcı olacaktır.

Yazlık evler, atıl durumdaki eşyaların taşındığı özensiz depolar gibi durmamalarıdır. Aksine, her detayın özenle tasarlandığı, kapısından girdiğiniz anda içinizi ferahlatan yaşam alanları oldukları zaman anlam kazanmaktadırlar.

Senenin yorgunluğunu atacağınız bu evdeki; işlevsellik, konfor ve huzur, kendinizi ödüllendirmenin en kolay yollarından biridir. Yazlık ev dekorasyonuna başlarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ekleyeceğiniz her dekorasyon detayının evinizi kuş gibi uçuracak tazelikte ve hafiflikte olması gerekliliğidir. Sizin için yazlık ev dekorasyonunuzu güzelleştirecek fikirleri bir araya topladık. Keyifli tatiller!

Yazlık Evinizin Dekorasyonuna Son Dokunuşlar

Yazlık eviniz, şehirdeki evinize benzemesin!

Yazlık evinizi dekore ederken, doğanın renklerinden dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Şehirdeki evinizde olduğu gibi kalıplara sıkışmak zorunda değilsiniz. Tüllerinizin her birini farklı tonlarda seçebilirsiniz. Beyaz, turuncu, yeşil, pembe veya mavi tüller evinizin enerjisini artıracaktır. Tül gibi hafif eşyalarda rengarenk seçimler yaparken, ağır mobilyalar olan koltuk takımlarınızda daha açık ve sakin tonları tercih ederek dengeyi kurabilirsiniz.

Yaz ayları bir anlamda deniz ayları olduğu için, yazlık evinizde denizi çağrıştıran marin desenini bol bol kullanabilirsiniz. Aksesuar seçiminde ise, ağır porselenler yerine, hasır aksesuarları tercih edebilirsiniz. Hasır abajurlar, renkli tüller, marin desenli kırlentler, beyaz koltuk takımları, fenerler, mumlar ve deniz yıldızları yazlık evinizin fazla kilolarından kurtulmasını sağlamaya yeter.

Yazlık Evinizin Dekorasyonuna Son Dokunuşlar

Evinizin mis kokusu unutulmasın!

Oda spreylerinden söz etmiyoruz. Bahçenizden ve balkonunuzdan yayılan doğal çiçek kokuları evinizin bütün odalarını sarsın. Doğa yürüyüşlerinde topladığınız lavantaları kurutup, yazlık evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Kimse bu kuru çiçeğin, evin böyle güzel kokmasını sağladığını anlamayacaktır. Kuru lavanta demetlerinin yanı sıra, mevsim çiçeklerini de evinizde bolca sergileyin. Sizin için doğal bir terapi olacak çiçek aranjmanı, aynı zamanda evinize yaşayan bir enerji katacaktır.

Yaz çiçeklerinin her biri ayrı güzellikte. Sardunyalar, begonyalar, hercai menekşeler, negisler ve şebboylar… Evinizdeki bu hoş koku, bütün kış kendini hatırlatacaktır.

Yazlık Evinizin Dekorasyonuna Son Dokunuşlar

Yazın tadı kalabalık masalarda çıkar

Yazlık evler, bütün aile bireylerinin upuzun yemek masası etrafında toplandığı mazeretsiz zamanlardır. Şehir yaşantısında birlikte vakit geçirememekten şikayetçi olduğunuz aileniz veya dostlarınızla yazın bol bol zaman geçirebilirsiniz.

Yemek masanızı balkona veya bahçenize taşıyın. Çardağınızın altına bahçe mobilyaları ile kullanışlı ve keyifli bir alan hazırlayabilirsiniz. Geceleri fenerlerle aydınlatacağınız bu alan, unutulmaz akşam yemekleri için yazlık evinizdeki en uygun bölüm olacaktır.

Masanızda deniz kabukları, renkli taşlar, mumlar, çiçeklere yer açın. Sevgiyle pişireceğiniz yemekler, ailenize ve dostlarınıza verebileceğiniz en büyük armağandır.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir