Yazın Serinleten Doğal Kumaşlarını Öne Çıkaran Markalar

Yazın Serinleten Doğal Kumaşlarını Öne Çıkaran Markalar

Ninemin Dolabı 2016 Yaz Koleksiyonu

Uzmanlar uyarıyor bu yaz hissedilen en sıcak günlerin yaşanacağı yaz olacak. Bunu hepimiz yaşayıp göreceğiz ancak hazırlıksız yakalanmak da istemeyiz. İşte bu yüzden yazlık alışverişlerimizde serin tutacak doğal kumaşlardan üretilen parçalara öncelik vermeliyiz. Son günlerde doğal, pamuklu kumaşlara öncelik veren markaların sayısı gün geçtikçe çoğalıyor. Özellikle tesettür giyim markalarının tek tipleşen, abartılı ve her an düğüne gidecekmiş gibi düşünülen tasarımların yanı sıra sağlıklı ve organik kumaşlarla, günün her saati rahatlık ve konfor sunan markaları gördükçe mutluluğumuz artıyor.

Doğa Kumaşlarla 2016 Yaz

2016 Yazını Etkisi Altına Alacak Yenilikçi Tesettür Giyim Markaları başlıklı yazımızda sezona iyi bir çıkış yapan markaları listelemiştik. Şimdi ise detaylara takılıyoruz ve kumaş seçimiyle doğallıktan yana olan markaları mercek altına alıyoruz.

Doğa Kumaşlarla 2016 Yaz

Yaz ya da kış hangi mevsimde olursak olalım alışverişlerinizde satın alacağınız ürünlerin etiketlerini mutlaka kontrol edin. Kumaşların ham maddelerini öğrenmeniz zararlı olanlardan uzak durmanıza, bilinçli seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. Sağlığa en zararlı kumaş türlerinden olan Polyester, Akrilik, Rayon, Asetat ve triasetat, Naylon ve leke tutmaz, buruşmaz kumaşların çoğu teflon gibi florlanmış kimyasallardan yapıldığı için tüm bu kumaş türlerinden uzak durun. Kimyasallara karşı duyarlı ve çevrenizi sağlıklı kumaşlarla donatmak istiyorsanız kumaş seçimi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bugün ulaşabileceğiniz doğal kumaşlardan bazıları şunlar; Pamuk, İpek, Keten, Kenevir, Yün ve Kaşmir’dir. Yaz aylarında hem sağlıklı hem de serin tutan kumaşlar ise Pamuk ve Keten ağırlıklı kumaşlardır. Sıcak yaz günlerinde kurtarıcınız olacak ve şehirde, evde, işte ya da tatilde kullanmaktan bıkmayacağınız markaları seçtik. Dünyadaki değişimler hayatınızda yaptığınız küçük değişikliklerle başlar gelin şimdi yaz koleksiyonlarında pamuk ve ketene öncelik tanıyan yenilikçi koleksiyonlara birlikte göz atalım.

Chala by Çağla Aksu

Chalah by Çağla Aksu

Chalah By Çağla Aksu, pamuklu ve keten kumaş ağırlıklı yaz koleksiyonu ile karşımıza çıkan markalar arasına giriyor. Organik kumaşların rahatlığını her daim ön planda tutan markanın koleksiyonunda dikkat çeken bir diğer detay ise çizgiler! Yeni sezonda hemen her koleksiyonda görmeye alışık olduğumuz çizgilere kendi yorumunu katarak zenginleştiriyor. Maskülen bir stil için ister tuniklerinizde ister yeleklerinizde tercih edin çok rahat edeceğiniz kesin.

Minik Terzi 2016 Yaz Koleksiyonu

Minik Terzi

%100 pamuk kumaşlarla son derece minimalist bir koleksiyon Minik Terzi 2016 yaz koleksiyonunda sizleri bekliyor. Özellikle konforu yaşam biçimi haline getiren gençlerin ilgisini çekecek tasarımlar sonunan Minik Terzi’nin yaz koleksiyonunda bol paça pantolonlardan tuniklere, dış giyim parçalarından etek ve elbiselere kadar oldukça çeşitli parçalara yer veriliyor. Rahat bir yazın kapısını aralayan doğal kumaşlarla hazırlanan bu tasarımlar, sezon trendlerini takip ettiğinizin kanıtı olacak.

Esra Keskin Demir 2016 Yaz Koleksiyonu

Esra Keskin Demir

Esra Keskin Demir marka kimliğini tanımlarken “Doğan, büyüyen, hızla yaygınlaşan fakat yaygınlaştığı anda küçülmeye başlayan bir olgudur moda. Gelip geçicidir. Hızla tükenir, tüketilir. Bu yüzden önemli olan bu gelip geçici olgunun değişmeyen DNA’larını keşfedebilmektir. Tıpkı hücrelerde saklı genler gibi, modanın da değişmeyen stilleri vardır.” cümlelerini kullanıyor ve ekliyor “Esra Keskin Demir markası ise, kasaba hayatının ufak detaylarını, kent yaşamının getirdiği modern tasarımlara dokunarak hayat buluyor. Bu yüzden zamansız, sade ve her daim özgündür.” İşte bu cümlelerden de anlaşılacağı gibi zamansız, özgür parçalar 2016 yaz koleksiyonunda da karşımıza çıkıyor. Aslında koleksiyonların ya da tasarımların doğuşunda moda rüzgarları değil her zaman ihtiyaç olabilecek ürünler etkili oluyor. Kap, trençkot ve ceketlerin ön planda olduğu Esra Keskin Demir 2016 yaz koleksiyonunu mutlaka keşfedin.

Şüşütown 2016 Yaz Koleksiyonu

Şüşütown

Bu yaz her an radarımızda olan ve nostaljik keten elbiselerinin her renginin gardıroplarımızda yer almasını istediğimiz Şüşütown 2016 yaz koleksiyonu farkını doğal kumaş seçimleri ile bir kez daha ortaya koyuyor. 2016 yaz ayarının yıldızı olan doğal pamuklu kumaşlarla görünümünüze nostaljik bir hava katmaya ne dersiniz? İlhamını 19. yüzyılda geçen ve Laura Ingalls Wilder adında bir yazarın hayatını konu alan televizyon dizisi Küçük Ev’den alan Şüşütown 2016 yaz koleksiyonu ile geçmişe nostaljik bir yolculuk yapmanız mümkün.

Kuaybe Gider 2016 Yaz Koleksiyonu

Kuaybe Gider

Flawless Flow isimini verdiği ilkbahar yaz koleksiyonuyla Kuaybe Gider doğal kumaşlar adeta ters köşe yapıyor!  Basic ve Business olarak iki temada sunulan koleksiyon doğal ve organik kumaşların alışılmadık yüzlerini de gözler önüne seriyor. Daha çok günlük yaşama uyarladığımız keten, pamuklu ve bambu kumaşlar bu koleksiyonda üst seviyeye çıkıyor. Özellikle Business temasında yer alan parçalarla gündüzden geceye anında geçiş yapabilecek şehirli görünümler görmek mümkün.

Merve Dağlı for Ladies 2016 Yaz Koleksiyonu

Merve Dağlı for Ladies

Doğal ve organik giysiler refah düzeyinizi artırabilir; daha sağlıklı bir hayata sahip olmanızı sağlayabilirler. İşte bu yüzden neyi neden satın aldığımızın önemi büyük. Her bedende mutluluk mottosuyla yola çıkan Merve Dağlı for Ladies ‘de doğal kumaşları baş tacı yapan yepyeni bir koleksiyon sunuyor. Pardesüden elbiseye, ikili takımlardan trençkotlara kadar birçok ürün hem doğal hem de son derece kullanışlı.

Ninemin Dolabı 2016 Yaz Koleksiyonu

Ninemin Dolabı

Doğal kumaşların her hali… 2016 yaz aylarında doğal kumaşlar, etekten elbiseye ve hatta şal ve eşarplara kadar tercih edilerek tesettür giyim alternatiflerinin galibi oldu. Yaz mevsimine en çok yakışan bu doğal kumaş türleri, genellikle pantolon ve tuniklerde kullanılmış olsa da Ninemin Dolabı 2016 yaz koleksiyonunda olduğu gibi etek, elbise ve şallarda da görmek mümkün.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir