Yazın En Sıcak Günlerinde Nasıl Giyinmeliyiz?

Yazın En Sıcak Günlerinde Nasıl Giyinmeliyiz?

Yazın En Sıcak Günlerinde Nasıl Giyinmeliyiz

Temmuz ayı geldi ve çoğumuz tatil telaşına düştük bile. Sadece tatil ile sınırlamadan yazın en sıcak günlerinde nasıl giyinmeliyiz sorusunun cevabı bu yazımda…

Neredeyse her mağaza yaz indirimine girmişken ve çok cazip kampanyalar sunuyorken biz nasıl alışveriş yapmalıyız dersiniz?

Kumaşlara dikkat!

Öncelikle en dikkat etmemiz gereken husus elbette ki kumaşlardır. Modelinin güzel olması ya da fiyatının uygunluğu sizi cezp edecektir kuşkusuz. Bu yanılgıya düşmemenizi ve daha bilinçli hareket ederek vücudunuzu yakmayan, terletmeyen ve elbette içerisinde barındırdığı yoğun naylon maddesi yüzünden terleyince dışarıya kötü koku salan kumaşlardan katiyen uzak durulmalıyız.

İlk önceliğimiz pamuklu kumaşlar ve içinde doğal lifler bulunduran keten kumaşlardan yana olmalıdır. Doğal olması kumaşın normalden daha fazla kırışmasına sebep olacaktır. Fakat bu sizi yanıltmasın. Demek oluyor ki, vücudunuz kumaş sayesinde daha fazla hava alıyor, sizi yakmıyor, terletmiyor ve içinde polyester bulundurmuyor.

Yazın En Sıcak Günlerinde Nasıl Giyinmeliyiz

İpek değil pamuklu şal!

Yine sıcak yaz günlerinden dem vuracağım. Gündüz vakitlerinde bulunacağınız gezilerde muhakkak pamuklu şal kullanmalısınız. Daha dışarı çıkmadan evdeki hareketlerimizden kırışan ve boyun çevremizi yakan ipek şallar, kesinlikle akşam güneş battıktan sonra tercih edilmeli.

Pamuklu şalların temizlenmesi ipek şallara nazaran çok daha kolaydır. Özel bir temizlik hassasiyeti isteyen ipek şallara göre pamuk şallar, çamaşır makinesine atıldığı gibi tertemiz oluyor. Üstelik ipek şallar gibi makyaj lekelerini ve ter lekelerini üzerinde tutmuyor. Yazın en makul olan pamuklu şalları bol bol stoklayın. İpek şallar ise mümkünse kış mevsimi için rafa kalksın☺

Yazın En Sıcak Günlerinde Nasıl Giyinmeliyiz

Creeper sandaletler

Bu yaz terlik çeşitleri baya moda oldu. Fakat nedendir bilmiyorum, bizler (Buna kendimde dahil olmak üzere) şehirde terlikle dolaşmaya çekiniyoruz. Sokakta çok az rastlıyorum. Sanırım terlik evde giyilir kültürünü fazla benimsemiş olmamızdan mütevellit☺ Fakat creeper sandaletler bir bakıma bizi sokakta terlik giyinmeye alıştırmak için tasarlanmış gibiler. Bildiğimiz sandaletlere platform topuk koyulmuş ve incecik bağcıklarıyla terlik havası kazandırılarak modern bir görünüm elde edilmiş. Hem şık, hem rahat, hem de havadar! Terliğin konforunu hiçbir şeye değişmem diyorsanız creeper sandaletlerden mutlaka edinmelisiniz. Üstelik tatilde size farklı bir hava katacağından da hiç kuşkum yok.

Yazın En Sıcak Günlerinde Nasıl Giyinmeliyiz

Bez çantalar!

Yazın en iyisi gelin bez çantalara hücum edelim. Bu mevsiminin kavurucu sıcaklarında vücudumuzda hafiflik ve ferahlık isteriz. Kışın kullandığımız deri çantaların yazlık versiyonları olsa da benim öncelikli tercihim her zaman bez çantalardan yana oluyor. Hafifliği ve tenine temas ettiği zaman ki hissiyatı insanı asla rahatsız etmiyor. Üstelik bu sezon birçok markanın koleksiyonlarında bez çantalara rastlamak mümkün. Çeşit çeşit, desen desen… Bu yaz kendine bir iyilik yapıp, kombinine mutlaka bez bir çantayla fresh bir görünüm kazandırmalısın.

instagram.com/chalahfashionstudio/

www.chalah.com.tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir