Yazarlarımız Kadınlar Gününüzü Kutluyor

Yazarlarımız Kadınlar Gününüzü Kutluyor

Yeşil Topuklar Yazarları Kadınlar Gününüzü Kutluyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hepimiz İçin Kutlu Olsun!

8 Mart… Evet, bugün hala kadınlar haklarını arıyorlar. Bugün hala şiddetin her türlüsünü gören kadınlar var. Bugün hala kadınlar, kızlar eğitim haklarından yoksun, hala “eşitliğin” sadece sözde olduğu günlerdeyiz.

İşte bu yüzden bugün hala kadınlar haklarını arıyorlar…

Her gün sizlere yazılarıyla seslenen YesilTopuklar.com yazarları, kadınlar gününüzü kutluyor. Tüm yazar ekibimizin sizlere mesajı var…

Türkan ERASLANKILIÇ – Moda Editörü

“İslam’ın yücelttiği kadın; şefkatli bir anne aynı zamanda çocuklarının mürebbiyesidir. Sevgi dolu bir eş ve asil bir hanımefendidir.”

“İslam’ın yücelttiği kadın iyilik sahibi, yardımsever, duygulu, duyarlı, hikmet ve himmet sahibi, arifan bir kadındır.”

“İslam’ın yücelttiği kadın, dünyada zulüm gören bütün kadınların ıstırabına eşlik eden, adaletli ve merhamet sahibi bir kadındır.”

Ayşe Merve DAĞLI – Fotoğrafçı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, yazılacak ne çok hikaye, çekilecek ne çok fotoğraf var. Ben çok mutlu kadın gördüm bu günün en mutlu kadınları yarının merhametli annelerini gördüm. Mutluluğuyla birlikte hüznü yaşayan kadınları gördüm. Yüzleri gülerken, yürekleri yanan anneleri gördüm. Sevildikleri zaman nasıl mutlu olduklarını, hak etmedikleri şekilde davranıldığında nasıl kırılıp kanadıklarını gördüm. “Korumasız bir yavruya geceleri uykusuz kalarak bakıp, karşılık beklemeksizin büyüten bir fıtratta olan kadın (anne) kötü olamaz. Anne, yaşam dersi veren bir öğretmen gibi. Onlara bir bebek saflığında yanaşırsanız dünyanın en şefkatli insanını karşınızda bulacağınızdan şüpheniz olmasın.

Bir kadın nasıl sahiplenmeli? Nasıl sevilmeli? Nasıl korunmalı?

Bir anne, bir kadın, hayatımızın tek kandili nasıl söndürmeden, ışıltısını ışığını kaybetmeden hayatımızı aydınlatmaya devam etmeli?

Öncelikle büyük beklentilerimiz yoktur bizim, küçük mutlulukların büyük kahramanlarıyız biz.

Samimi bir tebessüm, sıkı sıkı sarılmak ve sadakat en pahalı hediyemizdir.

Sahiplenmek, bir kadını hayat kabul edip, hayatı beraberce yaşayabilmek mesela. Önemsendiğimizi hissedelim yeter, dinleyenimiz olsun, sözümüz geçmesin varsın dinlenebildiğimizi hissedelim yeter.
Zor gibi görünse de cinsimiz aynı şarkının farklı makamda okunmasından farklı değildir farkımız. Hem değil midir ki, hem varlığımız hem yokluğumuz şairlerin gönlüne hasreti düşüren. Bu hasret olmasaydı şair milleti nasıl şair olurdu?

Ayşenur MORAL – Uzman Klinik Psikolog

Hiçbir kadının değersiz hissettirilmediği bir dünya için!

Kadınlar günümüz kutlu olsun.

Sevinç KARAKAYA – Yaşam Koçu

Yaşamınızın tüm alanlarına geniş bir vizyon ile bakıp, hayattan ne almak istediğinizi farkederek, emin ve doğru adımlarla ilerleyin. Bu yaklaşım, sizin yolun sonunda istediğiniz noktada olmanıza yardımcı olacaktır.”Bir kadının isteyip de değiştiremeyeceği, hiç bir şey yoktur. Yeter ki isteyin”

Bütün Kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar günü Kutlu Olsun.

Zeynep KARACA – İlahiyatçı

Artık Müslüman kadınlar olarak haklarımızın daha fazla bilincinde olduğumuz, hak aramak yerine ‘bu da benim imtihanım’ diyip susmadığımız bir döneme girmeyi diliyorum.

Tacizin, tecavüzün, şiddetin cezasız kalmadığı, çalışma şartlarının yeniden düzenlendiği, camilerin ve mescitlerin kadınlar için iyileştirildiği bir dünya mümkün.

Burcu Özen YEŞİL – Diyetisyen

Aile kavramının temel taşı olan, gerek sosyal hayat içinde gerek dinimizde değeri ve önemi her zaman vurgulanan değerlerdir kadınlar.

Kadın-erkek eşitliği, kadına karşı şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması için verilen mücadelenin simgesidir 8 Mart.

Her zaman ayrı bir önemi olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Ayşegül ALDEMİR – Sosyolog / Aile Danışmanı

Hangi romanın içinde bir kadın yoktu ki… Hangi şarkı bir kadına ithaf edilmemişti? Elinin hamuruyla ne işler halletmişti. Sırtında hayatın bütün yükleri; tarlada çalışan da, metropol de koşturan da yine aynı kadın değil miydi? Tavuskuşu, zarafeti Belkıs’tan öğrenmemiş miydi? Havva olmasa idi, Adem’in hükmü neydi?

İnsanlık var olduğundan beri azmiyle, gayretiyle, inancıyla hayata tutunmaya çalışan, kimi savaşın ortasında, kimi acının kıyısında tüm kadınlara ve Esma sana selam olsun.. Tüm kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun…

Nimet AKBIYIK – Yüksek Mimar

Kadın..
Bir tamın diğer yarısıdır.
Evin bereketidir doğan bir kız çocuğu.
Naziktir, paylaşmaya gelince ilk ondan başlansın istenir.
Ezilmiştir zamanın ilk devrinde.
İslam ile yücelmiştir.
Kadın ilk İslam şehididir.
İslam’ın ışığı yüzüne vurmuştur kadının.
Büyür eş olur, eşinin her daim bir adım arkasındadır.
Aslında arkada olmak değildir mesele.
Arkandayım diyebilmektir niyeti.
Çocuklarının ilk öğretmenidir.
Yaradan Rabbim’in ilk nefesi bahşetmesiyle, başlamıştır annenin eğitmen hayatı. Belki bir yeni kadına ya da erkeğe.
Kadın, evlatlarını büyütür, kendi büyür hayat perdesinde.
Elinin emeğiyle..
Ve sonra göçer gider bu dünya perdesinden.
Çok kısadır aslında her şey.
Kadın olmak zor olanı başarmaktır her daim.
Kadın olmak güçlü olmaktır.

Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.
Kadın özeldir, özel olduğunuzu hiç unutmamanız dileğiyle…

Yasemin GÜLLÜOĞLU – Avukat

Kadınların ayrımcılığa maruz bırakılmadığı, şiddetin yaşanmadığı, töre cinayetine masum genç kızların kurban verilmediği, çocuk yaşta evliliklerin olmadığı, işyerinde mobingin yaşanmadığı, gece sokakta korku olmadan rahatça yürüyebildiği, kocası tarafından aldatılmadığı, haksızlığa uğramadığı, otobüste tacizin yaşanmadığı, sokakta laf atılmadığı , tecavüze yaşanmadığı, baba, abi, koca baskısının olmadığı bir Dünya istiyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun…

Kadına karşı yapılan şiddete sessiz kalmayalım…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir