Yaza Uygun, Doğal, Nefes Alan ve Hafif Şallarıyla Öne Çıkan 5 Yerli Üretim Şal Markası

Yaza Uygun, Doğal, Nefes Alan ve Hafif Şallarıyla Öne Çıkan 5 Yerli Üretim Şal Markası

Normcore Çizgili Şal - Emproyal Vera Şal

Kavurucu sıcaklarda ağırlık yapmayan hafif başörtüler bulmak oldukça zor bir iş. Hafif olsun, güzel dursun, kombinime uysun derken soru işaretleri artıyor. Bu anlamda tesettürlü kadının yaz dolaplarında en önemli mesele haline gelen doğal ve nefes alan şallar, yerli üretim markalarımızla bir nebze olsun sorun olmaktan çıkıyor. Gelin radarımıza takılan 5 yerli markaya göz atalım, koleksiyonları arasından en sevdiğimiz dokuları sıralayalım.

Emproyal Krinkl Şal

Tatlı Krinkıl Şallarıyla Emproyal

Yerli üretim şal markalarından biri olan Emproyal, yaza uyum sağlayan doku ve renkleriyle tesettürlü kadına göz kırpıyor. 2015’te kurulan marka bu anlamda oldukça tecrübeli olsa da özellikle bu yıl İnfluencer’lar ile popülerliğini artırıyor. Doğal, nefes alan ve hafif şallarıyla çok sevilen Emproyal, özellikle yaza uygun krinkıl şal kategorisinde bizim favorimiz. Sezonun trend renklerini en tatlı tonlarıyla sunan marka takipleriniz arasında girebileceklerden.

Qef Şal

En Ulaşılabilir Markalardan Qef

Kadriye Baştürk’ün giyim koleksiyonlarının ardından başörtüsü markası olma adımının sonucu Qef, aramıza katıldı. Üsküdar, Ümraniye, Pendik, Fatih, Zeytinburnu ve Başakşehir gibi İstanbul’un merkezi birçok noktasında mağaza açmasıyla ulaşılabilirliğini artıran marka, yaza uygun doku ve renkleriyle de yeni sezonda tercih edilenler arasında. Bizim radarımıza takılan serisi ise minimal, kendinden desenli tasarımlar.

Fresh Scarfs Şal

Fresh Scarfs Pamuk Vual Şal
Fresh Scarfs Bambu Şal

Her Renk ve Desenle Fresh Scarf

Tesettürlü gençlerin çekim alanındaki yerli markalardan biri de Fresh Scarf. Mağaza ve online sitesine giriş yapar yapmaz onlarca renk tonu ve dokusuyla müşterilerini karşılayan markada, kombinlerinize uyduramayacağınız bir başörtüsü yok. Alternatifin çok olması ve uygun fiyatlarıyla sevilen Fresh Scarf, özellikle bu sezon çıkardığı bambu şallarıyla tesettürlü kadına nefes alan tasarımlar vadediyor. Bizimse favorimiz ince pamuk vual şallar.

Cardion İpek Şal

Cardion İpek Şal
Cardion İpek Şal

Şık ve Yazlık Seçimler İçin Cardion

İnfluencer’ların seçimiyle popüler hale gelen yerli üretim markalardan Cardion, stilini şıklık dozuna taşımak isteyenlere klasik seçimler sunuyor. İş hayatına atılan, günü koşturmacayla geçerken elegan bir stili taşımak isteyenler markanın yaz koleksiyonuna bir göz atmalı. Özellikle pamuk ipek şallarıyla tam da yaza uygun marin desenler tasarlayan Cardion, şehir hayatına deniz kokusu getiriyor.

Normcore Şal

Normcore Çizgili Şal
Normcore Krinkıl Şal

Yazın En Cool Tasarımlarıyla Normcore

Çiçeği burnunda yerli markalardan biri olan Normcore, yaz koleksiyonundaki şal tasarımlarıyla her yaşın kadınına farklı seçimler sunuyor. Spor kombinler için yazın enerjisini yansıtan çizgili şallardan oldukça konforlu pamuk şallara, şıklığı dengeleyen exclusive viskonlardan rengarenk krinkıllara kadar pek çok doku, yaz boyu en cool şekilde rahat etmeyi garanti ediyor. Sezonun tüm moda tonlarıyla tesettürlü kadının çekim alanına giren marka, adının yansıttığı gibi tam anlamıyla konforu vurguluyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir