“Yaz Sıcağında Siyah mı Giyilir?” Demeyin!

“Yaz Sıcağında Siyah mı Giyilir?” Demeyin!

Betül Gedik Siyah Elbise ve Takım

Yazın tüm renklerini bir kenara alalım, sahne yine ve yeniden siyahın! Her ne kadar sıcakta giyilmez, güneşi çeker deseler de onun tavrı da belli tarzı da. Özellikle tesettürlü kadınların moda olmasını beklemeden tercih ettiği asil renk, dünya trendleri listesinde şimdilerde zirveyi oynuyor. Defilelerden koleksiyon görsellerine, mağazalardan sokaklara taşınan kusursuz siyahlar özellikle rahat ve sportif tavırlarıyla gündemde.

Co 2020 Siyah Elbise

Siyah Panço ve Elbise: Co 2020

Dünya Modası Siyaha Büründü

2020 ilkbahar – yaz sezonunda dünya modası, “Yeni beyaz, siyah!” diyor. Güneşin sıcaklığına aldırış etmeden podyumlara hızlı bir giriş yapan yaz karası, tasarımcıların da kıskacında. Nefes alan kumaşlarla, bol kesimlerle mevsime bir şekilde adapte olan simsiyah görünümler Co‘dan Joseph‘e, Valentino‘dan Dior‘a pek çok markanın lookbook’larında…

HE-QA Siyah Takım

He-qa Fırfırlı Takım
He-qa Salaş Takım

Tesettürlü Kadınlar Yaz – Kış Siyaha Zaten Alışık

Mütevazı tavrına rağmen şık olmayı; asil duruşuna karşı sportif olmayı başaran siyahlar, tesettürlü kadının zaten en gözde rengi. Yaz – kış asla vazgeçilmeyen bu renk, muhafazakar giyimin adeta temsilcisi. Yıllardan beri sürüp gelen bu alışkınlık doğal olarak tesettürlü kadını şaşırtmayacak, hatta aksine sevindirecek. Koleksiyonlarda giderek artan siyahlar, artık yaz sıcaklarında püfür püfür dokularıyla daha çok ulaşılabilir olacak.

Tavin Siyah Kapüşonlu Eşofman Takım

Tavin Eşofman Takım

Sportif Görünümleri Ele Geçiren ‘Siyah’

Her parçada asil ve cool durmayı başaran siyah, sportif görünümlerde bir başka… Yeni sezonun neredeyse tüm konforlu parçalarında bu rengin asaletine şahitlik edeceğiz. Eşofman takımlarından sweatshirtlere, sneaker’lardan çanta ve eşarplara, baştan aşağı siyah olmak için hiçbir engel yok.

Hülya Aslan: Siyah Takımlar - Almarwah Black

Hülya Aslan: Siyah Takımlar – Almarwah Black

Pratik Takımlara Eforsuz Siyah

Nefes alan kumaşlar ve konforlu kesimlerle simsiyah görünümler, eforsuz takımlarla bir bütünlük yakalıyor. Hem siyahın her renkle olan uyumu hem de takımların çok kolay kombinlenebilir olması, ortaya oldukça eforsuz stiller sunuyor. Tüm bunlara rağmen de siyah takımlar, şıklığından asla ödün vermiyor. Almarwah Black gibi markalar, zaten vazgeçilmez olan siyahı, yeni sezonda da kusursuz şekilde yansıtıyor.

Touche Siyah Şalvar Tulum ve Örme Elbise

Şalvar Tulum ve Elbise: Touche

Sokak Stilinde Yeni Cool

Yaz gardıroplarında geri plana itilen siyah artık sesini yükseltiyor ve sokaklara dönüş yapıyor. Güneş ışınlarına hiç ama hiç aldırış etmeyen bu renk, cool tavrını her daim koruyor. Sadece podyumlarda kalmayıp günlük hayatı ele geçen kapkara görünümler, kimseyi umursamadan baştan aşağı tek kombinde hayat buluyor. Touche Prive‘ın yeni koleksiyonundaki siyah tulumlardan spor parçalara, siyahın birçok cool hali bulunuyor.

Melike Tatar Siyah Porto Elbise

Melike Tatar Elbise

XL Kesimlerle Havalanan Siyah

Yazın kavurucu siyahlarında kendine geniş yer bulan siyah, terletmeyen dokular, geniş kesimlerle vücutla asla temas kurmuyor. XL ve oversize diye tabir edilen büyük kıyafetler, her bedeninin kadınında havalı duruşları yakalıyor. Kimi zaman akışkan siyah elbiselerde kimi zaman kimonolarda, siyahın asil tavrı şehirden tatil beldelerine kadar her yere hükmediyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir