Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Yaz Gelmeden Yüzmeyi En Kolay Nasıl Öğreniriz?

Yaz Gelmeden Yüzmeyi En Kolay Nasıl Öğreniriz?

Yüzme Nasıl Öğrenilir

Aramızda denizi, güneşi, kumsalı sevmeyen yoktur neredeyse ama söz konusu yüzme olunca birkaçımızın sessizce geriye çekildiğini biliyoruz 🙂 Korkmayın, bu yaz sadece kumsalda taşlarla, kumlarla veya dizinize kadar gelen su ile oyalanmanıza gerek yok. Yüzmeyi öğrenmek için yeterince zamana sahipsiniz. Her yıl ertelediğiniz, vakit bulamadığınız, korktuğunuz yüzme hobinize vakit ayırarak, bu yaz mevsimin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Unutmayın, ağır bir fiziksel engeli olmadığı sürece herkes yüzmeyi öğrenebilir. Bu bahar kendinize hem eğlenceli, hem sağlıklı hem de işinize yarayacak bir hobi hediye edin: Yüzmeyi öğrenin!

Yüzme Kursları

Özel ders veya yüzme kursları

Yüzme öğrenmeye karar verdiniz. Sıra geldi nasıl öğreneceğinize. Yüzme öğrenmek için sayısız kurs alternatifi bulunmaktadır. Yetişkinlere özel yüzme kursları, hanımlara özel yüzme dersleri, özel yüzme dersleri arasından size uygun birini seçerek ilk adımı atabilirsiniz. Yüzme öğreneceğiniz havuzun evinize yakın olması, derslere gitmek için bulacağınız bahanelerin önüne geçecektir. Evinize yakın, temiz, güvenilir bir havuzda öğretme kabiliyetleri güçlü bir yüzme öğretmeni ile derslere başlayabilirsiniz. (İstanbul’un kadınlara özel yüzme havuzları…)

Yüzme Öğrenmenin Temel Kuralları

Yüzme derslerinde asla unutmamanız gerekenler

  • Öncelikle sudan korkmamayı öğrenin. Boğulma korkunuzun altında yatan nedenleri hatırlamaya çalışın. Korkunuzun üstüne gidin. Suyun içinde rahatladıkça, suyun sizi kaldırdığına şahit olacaksınız. Suyun kaldırma kuvveti, korkularınızı alt etmenize yardımcı olacaktır.
  • İlk alıştırmalarınızda, havuzun merdivenlerine tutunup, suyun bedeninizi kaldırmasına izin verin. Bu keyfi hissettikten sonra cesaretiniz artmaya başlayacak.
  • Yüzme dersleri boyunca acele etmeden, sabırsızlık göstermeden sadece derslere konsantre olmaya çalışın. Panik yapmak işinizi zorlaştıracaktır.
  • Bütün dikkatinizi ve çabanızı temel yüzme egzersizlerini öğrenmeye verin. Bacak çırpmak, kulaç atmak gibi temel egzersizleri iyice öğrendikten sonra ileri tekniklere geçmeye başlayabilirsiniz.
  • Su korkunuzu yendikçe, su altında nefes verme egzersizlerini denemeye başlayın. Dışarıda aldığınız nefesi, suyun altında yavaş yavaş vermeye çalışın.
  • Deniz gözlüğü ve burun tıkacı kullanmak yüzme derslerinizi kolaylaştırabilir. Yüzünüze uygun bir deniz gözlüğü ile su altında gözlerinizi açık tutabilirsiniz.
  • Sıraladığımız maddelere dikkat ederken, yüzme hocanızın her söylediğine kulak vermeyi unutmayın. Güvenebildiğiniz bir yüzme hocası, kısa sürede yüzme öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *