Yatak Odası ve Gardırop Düzeni Nasıl Olmalı?

Yatak Odası ve Gardırop Düzeni Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Dekorasyonu Dekoratif Yastıklar

Ünlü iç mimar ve tasarımcılara göre yatak odası ve gardırop düzeni nasıl olmalı? Daha lüks ve sofistike göstermek için neler kullanmalı? İşte size küçük tüyolarla radikal değişikliklere gitmeden iç mimar ya da tasarımcı ilhamla yatak odası dizaynı…

Basit Ama Etkili: Dekoratif Yastıklar

Yatak odasında kendisi küçük etkisi büyük olan dekoratif yastıkları kullanarak dekorasyona başlayın. Yatak üstüne farklı boylarda koyulacak kabarık dekoratif yastıklarla odak noktası yaratmak için farklı vurgu renkleri kullanın.

Yatak Odası Rustik Perde

Enerjiyi Yükseltin: Drapeli Uzun Perdeler

Yatak odalarına enerjiyi yükseltmeye dekoratif yastıklarla başladık ama tek başına tabi ki yeterli değil. Duvarlara tarz katan tablo, ayna ve lambalar da yatak odalarında enerjiyi yükseltiyor. Ve en önemli ayrıntılardan biri de odanıza en uygun renk ve dokudaki perdeler. Daha zengin bir görünüm elde etmek için drapeli uzun akışkan perdeleri rustik çubuklara asın.

Yatak Odası Dekorasyonu Komidin Üstü Düzeni

Karmaşaya Son: Komidin Üstü Düzeni

Son zamanlarda yaşam alanını stil sahibi gösteren şeylerden biri kontrollü karmaşa. Tabi ki bu dağınıklığa sebep olan kıyafetler, kağıtlar ve kablolar değil. Peki kontrollü karmaşa ne? Mesela yatak başındaki kitaplar, dergiler, duvardaki tablo-çerçeveler ve üzeri objelerle dolu bir komidin karmaşık bile dursa odaya stil katar. O zaman işe komidin üstünü veya yatak başındaki bu rafları düzenleyerek başlayın.

Gardırop ve Tekerlekli Askılık Düzeni

Detoks İçin En Uygun Bölüm: Gardırop Düzeni

En az yatak odası kadar uğraştıracak olan bölüm elbette ki gardırop düzenlemek. Gardırobunuzu düzenlerken parçaları KonMari metoduyla ayrıştırıp, kategori ve renklere göre sınıflandırmaktan fazlasını yapın. Takı ve aksesuarlar için kutular, sepetler, birbiriyle uyumlu askılar, geniş depolama hurçları ilk anda sahip olmanız gereken temel ihtiyaçlar.

Aeka Kelebek Askılık - Helen's Home Takı Organizeri

Aeka Kelebek Askılık
Helen’s Home Organizer

Günlük veya sık sık giydiğiniz kıyafetleri ayırmak için hijyenik ve estetik çözüm sunan yüzen askılık ve raflar da gardırop dışı düzeni için iyi bir alternatif. Önce gardırobunuzu tamamen boşaltıp temizleyin ve kullanmadığınız parçaları belediyelerin giysi toplama kumbaralarına bırakın, böylece ihtiyacı olanlara ulaşsın. Size de giyeceğiniz kıyafetlerle dolu ferah bir dolap kalsın.

Yatak Odası Abajur Trendleri

Huzur Dolu Ambiyans: Loş Işık

Tavan, masa veya duvar aydınlatmalarında yapılacak değişiklikler yatak odasına sihirli dokunuş etkisine sahip. Yatak odasında daha rahatlatıcı, huzur verici bir atmosferde loş ve sıcak bir görünüm için gölge oluşturacak materyallerden ya da klas renk ve kumaşlardan yapılmış aydınlatmaları tercih edin.

Yatak Odası Giyinme Alanı

Işığı Ayarlayın: Giyinme Alanı

Her ne kadar yatak odalarında loş ışık tercih etseniz de yeterli ışığa en çok ihtiyacınız olan yerlerden biridir giyinme alanı. Gerek kıyafet seçimi yaparken, gerekse hazırlanma aşamasında doğru sonuca ulaşmak için en önemli şey ışık. Gardırobunuzun ihtiyacına göre uygun bölümlerine yerleştirilecek led ışıklarla yeterli aydınlatmayı sağlayın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir