Yağlı Cildin Parlamasını Önlemek için Öneriler

Yağlı Cildin Parlamasını Önlemek için Öneriler

Yağlı Cildin Parlamasını Önlemek için Öneriler

Çok fazla yağ üreten bir cilt tipine sahipseniz yüzünüzün yağlı ve parlak bir görüntüye sahip olması kaçınılmazdır. Yağlı cilde sahip olanların cildinde geniş ve kolay görünebilen gözenekler vardır ve cilt yaygın olarak siyah noktalara sahip olmaya elverişlidir.

Peki, son derece hassas olan yağlı cilt tipinin bakımını nasıl yapmalıyız, parlamasını nasıl önleriz? Tüm bu soruların yanıtı YesilTopuklar.com ‘da!

Yağlı Cildin Parlamasını Önlemek için Öneriler

Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

– Cildinizi düzenli olarak temizleyin

– Haftada bir peeling yapmaya özen gösterin, meyve asitli olabilir

– Fazla yağı emmesi için haftada 1 veya 2 kez “T” bölgesine kil bazlı bir maske uygulayın

– Maske sonrası yağsız, su bazlı nemlendirici kullanın

– Cilt yağını emen kağıt ürünleri uygulayıp parlaklığın giderilmesi sağlanabilir

– Güneşli havalarda güneş gözlüğü takmaya özen gösterin

Yağlı Cildin Parlamasını Önlemek için Öneriler

Yağlı Cildin Parlamasını Nasıl Önleriz?

Yağlı ciltlerin en büyük sorunu olan parlamaya karşı neler yapabiliriz? Nasıl bir bakım uygulamalıyız? Hepsi YesilTopuklar.com’da.

– Yüz için özel olarak üretilen ve fazla yağı emen yumuşacık kağıtlardan kullanın. Bu özel kağıtları kozmetik ürün satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

– Geniş gözenekleri derinlemesine temizlemek için salisilik asit içeren cilt temizleyicilerinden kullanın ve özellikle suyla kullanılan ürünleri tercih edin. Susuz kullanılan cilt temizleme losyonları yağlı ciltler için pek uygun değildir.

– Sivilce problemi için, özel olarak üretilen yağsız temizleyicileri kullanılabilir.

– Beslenmenize dikkat edin, baharatlı gıdalar damarları genişletir ve terletir. Bu besinlerden uzak durmaya gayret edin ya da en az seviyeye indirin.

– Kavun, havuç ve ıspanak gibi besinleri bol bol tüketin, çünkü A vitamini yüksek olan gıdalar yağ üretimini yavaşlatır.

– Yağlı ciltlerin nemlendiriciye ihtiyacı yoktur gibi bir yanlış bilgi kirliliği vardır. Tüm cilt tiplerinin doğru bir biçimde nemlendirilmesi cilt sağlığı açısından önemlidir. Cildiniz yağlı diye sakın nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Su bazlı, yağsız nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *