Vücut Yapınızı Biliyor musunuz?

Vücut Yapınızı Biliyor musunuz?

Vücut Tipine Göre Giyinme

Stil sahibi olmak bedeninizle uyumlu en doğru kıyafeti seçmekle olacaktır. Hemen hemen her yazımızda belirtiyoruz, bedeninize göre giyinin. Peki doğru giyinmek için vücut yapınızı biliyor musunuz? Yazımızı okuduktan sonra aynanın karşına geçin ve tüm alışverişlerinizi ona göre yapmayı unutmayın!

Kum Saati Vücut Tipine Göre Giyim

Kum Saati

Kadınlar için en mükemmel vücut yapısı kum saatidir. Kalça ve omuz ölçüsü orantılı olduğu kadar, bel kısmı da vücudu ile orantılı olarak incedir. Böyle kadınlar eğer ideal kilolarında ise, giydikleri tüm kıyafetler yakışır. Eğer fazla kilolarınız varsa orantılı ve doğru kıyafetleri seçmelisiniz.

Kum saatindeki kadınların öncelikli tercih edeceği kıyafetler ise; bel kısmı oturan klasik gömlekler, kemerli tercih edilecek uzun tunikler, A formu modelindeki etekler, kalem etekler, belinize hafif oturan uzun elbiseler, kalın kemerler ve uzun aksesuarlar sizin favorileriniz olmalı. Kombinlerinizde üst grup açık renk, alt grup koyu renk daha iyi bir görüntü verecektir.

Muz Vücut Tipine Göre Giyim

Muz ve Pırasa

Muz ve pırasa diye adlandırdığımız vücut tipinde bel inceliği yoktur. Kalça, bel ve omuz aynı ölçüdedir. Kadınlar için ideal vücut tipi kum saati olarak düşünülse de, muz ve pırasa olanlar için doğru kıyafet tercihi ile aynı gürüntüye ulaşılabilir.

Öncelikle size bel kavisi verebilecek kombinleri düşünün. Yandan cepli etekler, illüzyon görüntülü kıyafetler, verev çizgiler sizin için ideal. Bununla birlikte, bol dökümlü kıyafetleri düşünmelisiniz. Çift renkli elbiseler de bedeninizdeki düz görüntüyü dağıtacaktır.

Armut Vücut Tipine Göre Giyim

Armutlar

Türk kadınlarının genel vücut yapısı armuttur. Omuzlar ve üst bölge kalçaya göre dar ve küçüktür. Asla dar kıyafetler giymemelisiniz. İnce kumaşlardan tasarlanan dökümlü kıyafetler, sizin ideal modelleriniz arasında. Elbise ve eteklerinizde kalçaya oturan modelleri asla kullanmayın. A kesimi modeller ve robadan genişleyen elbiseler, tercih edeceğiniz modeller arasında.

Çilek Vücut Tipine Göre Giyim

Çilekler

Çiçek vücut yapılı kadınların geniş omuzları vardır. Alt bölge üst bölgeye göre daha dar ve küçüktür. İki parça kombin tercih ediyorsanız, üst grup koyu renk alt grup açık renk olmasına dikkat edin. Karpuz ve yarasa kollardan uzak durmalısınız. Alt gruplarınızda pileli kloş etekler sizin için en ideal kıyafet. Ayrıca vatkalar asla size göre değil bunu unutmayın!

Elma  Vücut Tipine Göre Giyim

Elmalar

Bedeninizin üst tarafı geniş ve yuvarlaktır. Göğüs mide ve karın bitişik gibi bir görüntü ortaya çıkartır. Tüm bunlara karşılık bacaklar da çok incedir. Vücut tipim elma diyorsanız kruvaze ceketten uzak durmalısınız. Düz ve bol inen modeller sizin için ideal tasarımlar. Bedeninize yapışan tüm kıyafetleri asla giymeyin.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *