Vücut Tipinize Uygun Elbise Seçmenin Yolları

Vücut Tipinize Uygun Elbise Seçmenin Yolları

Vücut Tipinize Uygun Elbise Seçmenin Yolları

Tesettürlü kadınların bir numaralı parçası elbiseler ile harika bir görünüme kavuşmanın sırrı, vücut tipine göre seçim yapmaktan geçiyor. Olduğunuzdan daha zayıf ve uzun gösterecek seçimleri sizin için bir araya getirdik! İşte elbiselerle harika bir siluete bürünebilmenin detayları…

Vücut Tipinize Uygun Elbise Seçmenin Yolları

Üst Bölgesi Küçük, Alt Bölgesi Büyük Kadınlar: A Kesim Elbise

Türk kadınlarının bir çoğu üst bölgesinin küçük, kalçalarının büyük olmasından şikayetçidir. Armut vücut tipi olarak adlandırılan bu görünüm içinse işin birkaç sırrı var. Armut vücut tipine sahip tesettürlü kadınların en işe yarar parçası A kesim elbiseler. Belden oturan aşağı doğru bollaşan kesimleri dolaplara bolca eklemek gerek. Bele dolanan kemerler, kuşaklar tam bu vücut tipinin aksesuarları. Bununla beraber elbiselerinizdeki tüm detaylar üst bölgenizde yer almalı. Örneğin fırfır modasına uyacaksanız muhakkak üst bölgede olmalı.

Vücut Tipinize Uygun Elbise Seçmenin Yolları

Üst Bölgesi Büyük, Alt Bölgesi Küçük Kadınlar: Kruvaze Elbise

Ters üçgen olarak da adlandırılan büyük göğüslü ve hafif göbekli kadınların tercihi gömlek elbiselerden yana olmalı. Vücudu ikiye bölmesiyle üst bölgeyi olduğundan daha dar göstermeye yarayacak bu tasarımlar kurtarıcı parça. Mümkün olduğunca üst bölgedeki hareketlerden kaçınmak gerek. Kabarık kollar, fırfır detaylar, geniş yakalardan uzak durmalı. Gömlek elbiselerin yanı sıra kruvaze kesime sahip elbiseler, aşağı doğru ‘hafifçe’ genişleyen elbiseler tercih edilebilir.

Vücut Tipinize Uygun Elbise Seçmenin Yolları

Dikdörtgen Vücuda Sahip Kadınlar: Yarasa Kollu Elbiseler

Dikdörtgen vücut olarak adlandırılan köşeli hatlara sahip kasınlar yapılı görünümleriyle dikkat çekerler. Bu keskin hatların yumuşak geçişlerle naif görünüm sergilemesi için bollaşan kollar, oval yakalar, büzgüler tercih edilebilir. Hiçbir oyuntusu olmayan yarasa kollu bir elbisenin beline dolayacağınız incecik bir kemer de benzer işlevi görecektir.

Vücut Tipinize Uygun Elbise Seçmenin Yolları

Büyük Karın ve Büyük Basenli Kadınlar: Dikey Çizgili Elbise

Elma vücut tipinin bir örneği olan büyük karın ve ve büyük basenli kadınlar elbisele seçimlerine oldukça özen göstermeli. Asimetrik kesimlere sahip elbiseler, incecik dikey çizgiler, ne bol ne dar kesimler tercihleriniz arasında olmalı.

Kum Saati Vücut: Balık Model Elbise

En şanslı vücut tipleri arasında yer alan kum saati görünümüne sahip kadınlar, ince bellerini ortaya çıkaracak elbiseler tercih etmeli. Balık model elbiseler ise tam bu kadınlara göre olacak. Bununla beraber kalem elbiselerin beline dolanan kemerlerle yapılan vurgu ve minimalist her kesim hoş bir görünüme imza atacak.

Vücut Tipinize Uygun Elbise Seçmenin Yolları

Minyon Kadınlar: Geniş Omuzlu Elbiseler

Dar omuzlu, kısa boylu ve zayıfsanız hareketli elbiseleri çok sevin. Fırfırlı elbiseler, geniş omuzlu, vatkalı tasarımlar minyon kadınlar için en iyi seçeneklerden. Vücut orantısını sağlayacak bu parçalarla olduğunuzdan daha atletik bir görünüme kavuşmak elinizde.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir