Videolu Hızlı ve Pratik Şal Bağlama Teknikleri!

Videolu Hızlı ve Pratik Şal Bağlama Teknikleri!

Pratik Şal Bağlama Teknikleri 2019

Şal Bağlamanın Püf Noktaları

Eşarp mı şal mı sorusunun yanıtı her geçen gün pratikliği ile bağımlılığa dönüşen şallardan yana olurken, pratik ama aynı zamanda da duruşuyla rahat ettiren şal bağlama tekniklerini keşfederek gün boyu rahat edebilirsiniz.

İpek, pamuklu ya da kaşmir… Dokusu ne olursa olsun öğrencilerin, çalışan kadınların kısacası gün boyu ev dışında yaşamın içinde aktif rol alan kadınların pratik kurtarıcısı oluyor. Peki gün boyu aynaya bakmaya vakit bulamadığımız anlarda bile pratik bir şekilde bağlayabileceğiniz ve duruşunun asla bozulmayacağı şal bağlama teknikleri nelerdir? Gelin yanıtını birlikte öğrenelim.

Pratik Şal Bağlama Teknikleri 2019

1. Bone Kullanın

Şal içinden bone ya da iç başörtüsü kullanmak gün boyu rahatlık için birinci adım.

Neden Bone Kullanalım? Bazı kadınlar bone kullanmadan da saçlarını göstermeden başörtülerini kullanabileceklerini iddia etselerde bu durum uzun süremeyeceğine eminiz. Gün boyu dış mekanda zaman geçirenler için başlarını her çevirdiklerinde şalları kayacak ve saç tellerinin görünme ihtimali artacaktır. Bu riski ortadan kaldırmanın en iyi yolu iç başörtüsü ya da bone kullanmaktan geçiyor. Ayrıca tutucu özelliği sayesinde başörtünüzün kayıp dağılmasına da engel olduğunu unutmayın. Bone kullanın konforu arttırın, saçlarınızın görünme ihtimalini ortadan kaldırın!

Pratik Şal Bağlama Teknikleri 2019

2. Ama Bonenizi Alnınıza Kadar İndirmeyin

Evet bone konfor, bone olmazsa olmaz ama bu demek değil ki bonenizi alnınıza kadar indirin! Kimi zaman umursamazca ya da doğrusunu bilmeden kullanılan boneler tuhaf görüntüler doğurabiliyor. En doğru bone başlangıç noktasının saç bitiminden yarım santim kadar aşağısı olduğunu hatırlatalım.

Özellikle pratik kullanımı ve duruşu ile çalışan hanımlar arasında da şal kullanımı fazlasıyla yaygınlaştı. Birçok tesettür giyim firması, koleksiyonlarının yanında şal koleksiyonlarını da tesettürlü hanımların beğenisine sunmaktadır.

Pratik Şal Bağlama Teknikleri 2019

3. Pratikçe Saçlarınızı Toplayın

Büyük topuzların İslami ölçülerde yeri olmadığını her seferinde belirtiyoruz. Bir dönemin büyük furyası olan topuz hatası şimdilerde farkındalığın artmasıyla çok daha azaldı. Şal bağlamanın en pratik ikinci adımı da olduğu kadar saçınızı toplayıp öylece bırakmanızdır. Başınızın arkasında çok sivri bir görüntü olsun istemiyorsanız peluş ya da hafif tüylü bir lastik toka tercih edebilirsiniz.

Pratik Şal Bağlama Teknikleri 2019

4. İğne yada Mıknatıs Kullanın

Gün boyu bozulmayan şal için işin sırrı iğne ya da mıknatıs kullanmak! Evet kullanmadan, arkadan bir düğümde atarak şalınızı bağlayabilirsiniz ama iddianız “gün boyu konfor” ise bu iki parçadan biri ile şalınızı tutturmanızı tavsiye ederiz.

Pratik Şal Bağlama Teknikleri 2019

Son olarak şalınızın iki ucunu da önde tutabilir ya da tek ucu arkada tek ucu önce kullanabilirsiniz. Eğer daha sportif bir kombin yaptıysanız iki ucunu da boynunuzun arkasından düğüm atarak bağlayabilirsiniz. İşte gün boyu dağılmayan ve en pratik şekliyle şal bağlamanın püf noktaları bu kadar.

Şal Bağlama Videosu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir