Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Ve Başörtülü Vekiller Meclis Genel Kurulunda…

Ve Başörtülü Vekiller Meclis Genel Kurulunda…

Başörtülü Kadın Millet Vekilleri Meclis Genel Kurulu'nda

Günlerdir tarşılılan AK Parti‘li vekillerin Meclis Genel Kurulu‘na başörtülü gelip gelemeyeceği sorusu bugün cevabını buldu. Ve uzun bir aradan sonra ilk kez başörtülü vekiller Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nde ki yerini aldı.

Başörtülü Kadın Millet Vekilleri Meclis Genel Kurulu'nda

Bugünkü çalışmalara başörtülü geleceğini açıklayan 4 AK Partili milletvekili Meclis Genel Kurulu’na giriş yaptı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, kılık kıyafet konusunda mağdur olanlardan birinin Şafak Pavey olduğunu söylerek söz verilmesini istedi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise, olağanüstü bir durumun olmadığını belirtti. Meclis Başkanvekili Meral Akşener ise, ne yapılacağına karar verilmesi için partilerin grup başkanvekillerini kürsünün arkasına davet etti. 15 dakika aradan sonra parti temsilcileri söz aldı.

Başörtülü Kadın Millet Vekilleri Meclis Genel Kurulu'nda

Başörtüsünün özellikle siyasi bir simge olarak algılanmasını sağlamanın hiç bir fayda getirmeyeceği, bunun dini gerekliliklerini yerine getirmek isten kadın vekillerin en doğal haklarının olduğu vurgusunun yapıldığı konuşmalarda, muhalefet partilerinden MHP, başörtülü vekillere destek verirken, CHP tepkisini dile getirdi. Kürsüde söz alan Bülent Arınç

Kadınlarımızı başı açık ya da başı kapalı olarak katogorize etmek ahlaksızlığın daniskasıdır. Bu bir zafer değildir, olması gereken olmuştur.

dedi.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *