Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Van’da Deprem! Zaman Kardeşlik Zamanı…

Van’da Deprem! Zaman Kardeşlik Zamanı…

Zaman Kardeşlik ve Dayanışma Zamanı

Van’da, merkez ilçeye bağlı Tabanlı köyü merkezli 7.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi…

Bu zor zamanda yardım kuruşları aracılığı ile yapacağımız yardımlarla, yaraları bir nebze olsun sarabiliriz…

İHH İnsani Yardım ile Van’a Acil Yardım:

İHH Acil Yardım ve Arama Kurtarma Ekipleri yardım çalışmaları için bölgeye hareket etti. Ayrıca İHH’nın yakın illerdeki ekipleri de yardım çalışmalarına katılmak için Van’a gitti.

Kimse Yok Mu Derneği Van Acil Yardım Kampanyası:

Kimse Yok Mu Derneği Arama Kurtarma ve Acil Yardımlar Ekiplerini harekete geçirdi. Haberinin duyulmasının hemen ardından Kimse Yok Mu Derneği Genel Merkezi ve Van, Erzurum, Ankara, Gaziantep, Diyarbakır, Konya Şubeleri acil arama- kurtarma ve yardım çalışmalarına başladı. Binlerce kişinin sokakta kaldığı ve artçı sarsıntılar nedeniyle evlerine giremediği Van’da Kimse Yok Mu gönüllüleri sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirecek.

Türk Kızılayı Van Depremi İnsani Yardım:

Türk Kızılayı Depremzedeleri Yalnız Bırakmıyor. Yerleşim yerleri zarar gören vatandaşlar için çadır kurulumu çalışmaları devam ediyor. Türk Kızılayı, bölgeye sürekli çadır ve battaniye sevk ediliyor. Bölgeye gönderilen çadır sayısı 12.891’e, battaniye sayısı 25.229’a ulaştı. Van’da meydana gelen depremin ardından yardım malzemelerini ve uzman müdahale ekiplerini bölgeye ulaştıran Türk Kızılayı, vatandaşların yardımlarını koordine ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

2868’e tüm operatörlerden bir boş kısa mesaj atarak 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *