Uzun Boylu Kadınların Tercih Etmesi Gereken Kaban Modelleri

Uzun Boylu Kadınların Tercih Etmesi Gereken Kaban Modelleri

Trendyolmilla Siyah Uzun Metal Toka Kemerli Kaşe Kaban - Vivencia Siyah Truvakar Kol Kürk Aksesuarlı Kaban

2019/20 sonbahar – kış koleksiyonlarının en havalı dış giyim parçaları, adeta uzun boylu kadınlar için tasarlanmış diyebiliriz. Kimi geniş omuzlarıyla kimi de maksi boylarıyla ilgi odağı.

Peki, daha iyi bir görüntü vermek için seçimleriniz tam anlamıyla hangi taraftan yana olmalı, gelin göz atalım.

Mnatural Mavi Düğmeli Kaban - Trendyolmilla Camel Kaşe Düğmeli Yünlü Kaban

Mnatural Kaban
Trendyolmilla Kaban

Midi Boyları Çok Sev

Yeni sezon koleksiyonları arasında radarınıza girmesi gereken parçalardan biri, midi boy kabanlar oluyor. Ne ayak bileklerinde ne de diz hizasında. İki arada bir derede kalsa da tesettürlü kadınlar için cezbedici olan bu parça, uzun boylular için daha da uygun bir seçenek. Dikkat etmeniz gerekense renk uyumu olacak. Eğer midi boyların içine daha uzun bir elbise ya da etek giyecekseniz benzer renk tonlarını kullanmalı, ayakkabıları da aynı renk seçmelisiniz ki, uzunken kısa gözükmeyin.

Tesettür Gezegeni Camel Peluş Ceket - Benin Orman Yeşili Gizli Çıtçıtlı Kapüşonlu Peluş Kaban

Tesettür Gezegeni Kaban
Benin Kaban

Peluşlardan Korkma

Rengarenk peluş kabanlar şimdilerde çok ama çok moda. Kabarık tüyleriyle soğuk kışa sıcacık bir dokunuş getiren tasarımlar, uzun boylu kadınlara göz kırpıyor. Ve tabii ki maksi ya da ara boy hizasında kullanılmalı. Çünkü kısa bir peluş tercih etmek üst bölgenizi daha iri ve daha kalıplı göstereceğinden orantısız bir vücut şekline sebep olabilirsiniz.

HE-QA Haki Elips Kaban - Morcivert Design Taş Oversize Kaban

Morcivert Kaban
HE-QA Kaban

Oversize Modeller Sana Göre

Geniş omuzları ve büyük kesimleriyle maskülen bir tavrı yansıtan oversize kabanlar, tam da uzun boylu kadınlar için yıldızını parlatıyor. Diz altında biten görünümleriyle havalı bir tavrı sunan parçalar, dolaplarınızda mutlaka yerini almalı.

Y-London Siyah Kaşe Uzun Diana Kaban - Benin Lacivert Kapüşonlu Kaşe Kaban

Y-London Kaban
Benin Kaban

Maksi Boylarla Havayı Yakala

2019/20 sonbahar – kış koleksiyonlarında gücünü kanıtlayan maksi kabanlar, uzun boylu kadınların üzerinde ikonik bir duruş kazanıyor. Bu tasarımlarda dikkat almanız gerekense yaka detayları olacak. Geniş yakalar, boy orantısını dengeleyeceğinizden ne daha uzun ne daha kısa gösterecek.

Trendyolmilla Ekru Biye Detaylı Kemerli Kaşe Kaban - Koton Gri Cep Detaylı Kaban

Trendyolmilla Kaban
Koton Kaban

Bel Kuşakları Tasarımlarla Şekillen

Uzun boylu kadınlar, kabanları çok iyi kaldırmakla birlikte iri bir görünüme – çok zayıf değilseniz – sebep olabilir. O yüzden ince ve zarif bir duruş şart. Bel kuşakları ya da kemeler size bu konuda yardımcı olacak.

 Muni Muni Siyah Beyaz Doğal Kumaşlı Uzun Kaban - Mnatural Bordo Çift Cepli Kaban

Muni Muni Kaban
Mnatural Kaban

Desenli Parçalara Yönel

Ekoseler, vahşi desenler, kaz ayağı baskılar yeni sezonun kaban modellerinde öne çıkıyor. Uzun boylu kadınlar da doğuştan gelen bu şanslarını, desenlerle taçlandırmalı. Orantılı bir duruş için yardımcı olacak desenli paltoların uzun boyları mutlaka kombinlerinizde yer etmeli.

Trendyolmilla Taş Kemer Detaylı Kaşe Kaban Koton Mor Düğme Detaylı Kaban

Trendyolmilla Kaban
Koton Kaban

Ara Boylarda Renge Dikkat

Uzun boylu kadınlara her parça yakışıyor desek yeridir. Ancak bazı zamanlar küçük hatalar nedeniyle kısa gözükmeleri kaçınılmaz. Mesela, kalça hizasında biten kabanlarda dikkat etmeleri gerek. Bu parçalarla ton sür ton ya da monokrom uyum denenmeli. Eğer zıt bir renk uyumu yakalanırsa bacak boyu kesilir ve kısa bir görüntü ortaya çıkar.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir