Uzak Durmanız Gereken 5 Yaz Trendi

Uzak Durmanız Gereken 5 Yaz Trendi

Uzak Durmanız Gereken 5 Yaz Trendi

2016 yazının en sevdiğimiz özelliği bol ve konforlu kıyafetlerin zirve yapması. Özellikle tesettür giyime rahatlıkla ve şıklıkla uyarlanabilen yeni sezon trendleri, hepimizin gönlünü fethetti. Bununla beraber yüksek modaya hitap eden, ancak sokak stiline olduğu gibi tesettür giyime de oldukça aykırı stiller favoriler arasında gösteriliyor. İşte o uzak durmanız gereken 5 yaz trendi!

Uzak Durmanız Gereken 5 Yaz Trendi

Şeffaflık Akımına Kapılmayın!

İlkbahar – yaz koleksiyonlarını tanıtan birçok dünyaca ünlü marka, ayakkabı ve çantalarda şeffaflık akımını başlattı. Ayakkabılarda çok da göze batmayan bu trend, çantalarda pek de hoş durmuyor. Sırf moda diye çantamızda olan her şeyi herkesin görmesine de gerek yok öyle değil mi?

Salaşlık Rüküşlüğe Dönmesin

Yeni sezonun en hoşumuza giden trendi hiç şüphesiz bol, big size tasarımlar. Vücuda yapışmayan, hatları belli etmeyen tasarımlar konforu zirveye çıkarttığı gibi muhafazakar giyime de zıt düşmüyor. Bununla beraber salaş ve bol giyinmeyi abartmak da sezon trendini bir anda rüküşlüğe itiyor. Seçiminizi bedeninize uygun ancak bol kesim tasarımlardan yaparsanız hem hataya düşmemiş hem de güçlü stilinizin cool havasını korumuş olursunuz.

Uzak Durmanız Gereken 5 Yaz Trendi

Jean Pantolonları Dolaplardan Kaldırın

2016 yazının zirve yapan trendlerinden biri de denim. Ceket, elbise ve eteklerde harika görünümü yakalayabileceğiniz bu parçaları, pantolon olarak kullanmaktan uzak durmalısınız. Özellikle dar paça jeanlerle kombinlenen yazlık topuklu ayakkabılar, tesettürün muhafazakar çizgisine tamamıyla aykırı.

Terlikler Moda Olsa da

Birçoğumuz bir türlü alışamadık moda olan terliklere. Adeta bakkala gidiyormuşçasına görüntü veren yeni sezonun modası terlikler, şehir hayatına pek de uygun değil. Sahip olmak istediğiniz konfora, spor ayakkabı, sandaletlerle ulaşabilirsiniz. Hatta terliklere şıklık katan babuşları kullanmanız stilinize güç katacaktır.

Uzak Durmanız Gereken 5 Yaz Trendi

Bilek Üstünde Biten Modadan Uzak Durun

Pantolon, etek ve elbiseler… Ne giyerseniz giyin birçok tasarım artık bileğin biraz üstünde bitiyor. Özellikle dünya modasında yaygınlaşan bu akım tesettür giyime de zaman zaman sıçrıyor. Her ne kadar moda bile olsa bileğin üzerinde biten bu trend, tesettür giyimle örtüşmüyor. Yazın trendlerini stilinize yansıtırken ufak görünen bu hatadan mutlaka uzak durmalısınız.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir