Üsküdar Sahaf Festivali İle Şenleniyor

Üsküdar Sahaf Festivali İle Şenleniyor

Üsküdar Sahaf Festivali İle Şenleniyor

Bu sıralar İstanbullu kitapseverler, kitap fuarları ve sahaf festivalleri arasında heyecanla mekik dokuyorlar.

Kitap etkinlikleri; sevdiğiniz yazarlarla tanışmak, baskısı tükenmiş kitapları bulmak, tezgahtaki ucuz veya indirimli kitaplar arasında kaybolmak, yeni yazarlar keşfetmek ve kitap kokusu ile eve dönmek için büyük bir fırsat.

Üsküdar Sahaf Festivali İle Şenleniyor

İstanbul’da Kız Kulesinin hemen karşısında tatlı bir telaş var bugünlerde. Üsküdar Sahaf Festivalinin hazırlıkları tamamlandı! Eski yayınlar görücüye çıkmaya hazır!

10- 25 Ekim 2015 tarihleri arasında Üsküdar Belediyesi ve Sahaflar Birliği Derneğinin işbirliğiyle düzenlenen festivalde çok sayıda yayınevi Üsküdar sahilde tezgah açıyor.

Üsküdar Sahaf Festivali İle Şenleniyor

Eskiye davet var!

Bu yıl ikincisi düzenlenen Üsküdar Sahaf Festivalinin teması “Eskiye Rağbet” olarak belirlendi. Bu bağlamda festivalde; Osmanlı döneminde basılmış gazeteleri, fermanları, tarihi belge değerindeki değerli kitapları, eski dergileri, kült afişleri, el çizimi haritaları, posterleri bulabilirsiniz.

Oldukça önemli dönemsel eserlerin sergileneceği festival, denize nazır, meraklı ziyaretçilerini bekliyor olacak. Baskısı bitmiş veya zor bulunan eserleri bulmak için 70 yayınevinin tezgahında, bütün bir öğleden sonranızı hiç sıkılmadan geçirebilirsiniz. Festival boyunca; sergiler, söyleşiler, müzayedelere katılabilirsiniz.

Üsküdar Sahaf Festivali İle Şenleniyor

Üsküdar’a gitmişken…

Eski kitap kokusunun deniz kokusuyla buluştuğu Üsküdar Sahaf Festivalinden ayrıldıktan sonra Üsküdar’ın içinde küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Son beş yıldır çehresi hızla değişen Üsküdar sokaklarında dolaşırken her an karşınıza küçük, tatlı bir çay evi, kafe veya şerbetçi çıkabilir.

İlk gözünüze kestirdiğinizde biraz mola verip hem kadim semtin tadını çıkarabilir hem de aldığınız kitaplara göz atabilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir