Ünlülerden “Demokrasi”ye Destek

Ünlülerden “Demokrasi”ye Destek

Ünlülerin Darbe Yorumları

Türkiye’nin ünlü isimleri darbe kalkışmasına tepki gösterdi…

Halkların kendisini yöneten yöneticileri seçmesinin, insan onuru için bir lütuf olduğunun altını çizen ünlü isimler yaşanan darbe girişimine karşı sessiz kalmadılar. İşte sanat ve spor camiasının ünlü isimlerinin yaşanan darbe kakışması sonrası yorumları…

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Mustafa Ceceli

Mustafa Celeli

“Ülkemizi çökertme girişiminde her kimin kıl kadar payı varsa cezası ağırın da ağırı olmalı ve eminim ki olacak.. Fiilinde, fikrinde,duasında “BİR” olan milyonlar ve şehitlerimiz sayesinde hala özgürce mesaj yazabiliyoruz. oyun bozuldu.#TürkiyeSevgidir”

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Demet Akalın

Demet Akalın

“Şimdi birlik beraberlik zamanı nefret zamanı değil!! O kadar üzüntü üzüntü üzüntü o kadar üzüntü ki… Allah milletimize zeval vermesin… Kabus gibi yaşanan o geceyi unutmak zor! Çok zor! Allah yar ve yardımcımızdır.”

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Gülben Ergen

Gülben Ergen Çelik

“Güzel ve yalnız ülkem… Polislerimiz şehit oldu… Allah sabır versin. Askerin üniformasını giyip ülkeyi kana, korkuya bulayan şerefsizler birliğimiz karşısında duramayacaklar!”

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Engin Altan Düzyatan

Engin Altan Düzyatan

“Demokrasinin Bu Vatanın bir parçası olduğunu Milletçe gösterdik. Şanlı Türk Askerimiz daha da güçlenecektir. Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak.Türklüğümle gurur duyuyorum.
Şehit olan özel kuvvetler subaylarımız, özel harekat polislerimiz, erlerimiz ve vefakar vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimize geçmiş olsun, başımız sağ olsun.”

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Esra Bilgiç

Esra Bilgiç

“Şehit düşen kardeşlerime ve abilerime Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Hidayet Türkoğlu

Hidayet Türkoğlu

“Dün akşam yaşadıklarımız modern demokrasi ile yönetilen ülkemiz tarafından asla kabul edilemez! Ülkemizde, halkımızın iradesi üstünde hiçbir güç var olamaz! Bu uğurda şehit olan tüm güvenlik güçlerimiz ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim! Demokrasi şehitlerimizi dualarla uğurladık.Milletimiz, vatanı için can verenleri unutmayacak! Mekanları cennet olsun.”

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Alişen

Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen

“Halk istemediği sürece hiçbir güç, zorla yönetimi ele geçiremez. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan büyük bir liderlik gösterdi. Demokrasiye sahip çıkması gereken halkı, sokağa davet etmesi tam bir dönüm noktası oldu. Bu dünya siyasi tarihine geçecek bir olaydır, bir liderin işlerin tüm boyutlarına hakim olmadan, tehlikenin büyüklüğünü görüp halkını sokaklara davet etmesi, dünya siyasetine altın harflerle yazılacaktır.”

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Kenan Sofuoğlu

Kenan Sofuoğlu

“Dün gece bugünümüzün nasıl olacağını bilmiyorduk biz halk olarak birliğimizi beraberliğimizi meydanlarda gösterdik ve simdi bugünümüze ŞÜKRETTİK..”

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Sami Yusuf

Sami Yusuf

“Türkiye çok gelişen bir ülke, bazı insanlar Türkiye’nin güçlü, gelişmiş bir ülke olmasını istemiyor. Komplo teorisyeni değilim, onların kim olduklarını bilmiyorum ama bu yönde bir uğraş, böyle bir gerçek var. Fakat, Allah her şeyden, herkesten büyüktür.”

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Alişan

Alişan

“Bu kadar buyuk hainlık hiç bir zaman olmamıştı..Yazık günah değil mi askerine kendi halkını öldürtmek. Yüzlerce insanı, devleti ele geçirebilmek uğruna öldürün emrini veren HAİNLERE lanet olsun… Yaşasın demokrasi, yasasın Türkiye”

Darbe Sonrası Ünlülerin Yorumları Murat Dalkılıç

Murat Dalkılıç

“Türk Milletine geçmiş olsun… Demokrasinin kılına zerre gelmemesi dileği ile… Bütün kayıplarımızın ruhu şad olsun…”

Arda Turan Darbe Tepkisi

Arda Turan

“Şimdi siz yalaka dersiniz deyin…!!! Hayatı boyunca develtin hic bir kurumundan bir şey istememiş biri olarak yazıyorum..hastalandık aradın üzüldük aradın sevindik aradın Allah ın selamını gonderdik aradın dünyanın heryerinde sahip cıktın sizinle konsurken siz bile demedik abilik yaptınız hersartta bize …! sahip cıktınız..! bugün sizin için zor günse bu gün yanındayız efendim …! Ben inanıyorum ki bu ülkeyi yeniden birlestiricek insanları toparlıycaksınız Allah iki cihanda sizi multu etsin!! Benim vicdanımdaki vefa sevgiyle!!! Benim başkomutanım sizsizsiniz!!!! Herşartta… ( futbolcuyum tarafım var fikrim var özgürüm )!!! #yaşasıntürkiyecumhuriyeti”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir