Ünlü Siyasilerin Eşleri Buradan Giyiniyor!

Ünlü Siyasilerin Eşleri Buradan Giyiniyor!

Fatih’te 20 yıldır terzilik yapan İsmet Güven’in namı Ankara’ya kadar ulaştı. Son yıllarda ünlü siyasilerin, eşleri, kızları ve yeğenlerinin siparişlerini diken usta, eşi Halime Hanım’la oluşturdukları ‘güven’ politikası sayesinde yollarına Güven Houte Couter olarak devam ediyorlar.

Fatihli kadnlar arasnda bir Terzi İsmet furyası var ki, sormayn gitsin. ‘Dikiş kusursuz, tasarımlar harika’ etiketini çoktan kazandığı için dillerden düşmüyor. Soyad gibi ‘güven’ilecek biri ayn zamanda. Hangi elbisenin kime ait olduğunu ne söylüyor ne de gösteriyor. Siyaset sahnesinin ünlü isimlerinin eşleri, kızları ve yeğenlerinin onu tercih etmesi boşuna değil. 11 yıldr vazgeçemeyenler var. Senelerdir Atikali Mahallesi’ndeki küçük dükkânının önü makam arabalaryla dolup tam. Son iki yıldır Karagümrük durağının karşısına, 138 numaraya tanarak daha görünür ve houte couter’a yakr yeni bir mekân açmış.

İsmet Bey, tüm bunlar elbette yalnız başaramam. 16 yl önce evlendiği eşi Halime Güven, en büyük destekçisi ve yardmcısı. Müterilerinin ölçülerini o alıyor, eşine teslim ediyor. Her terzi gibi o da söküğünü dikemiyor. Bugüne kadar bir takım dikmemi kendisine. Eşinin aldığı kyafetleri giyiyor. Ama Halime Hanımı’ o giydiriyor.

Merak ediyorsunuz, ‘acaba hangi siyasilerin eşlerini giydiriyor’ diye. Emine Erdoğan mı?, Zeynep Babacan mı?, Sare Davutoğlu mu?, Esra Erdoğan mı?, Hayrünnisa Gül mü?, Sevgi Numanoğlu mu? Ne önemi var ismin değil mi? Siz dikildiğindeki kaliteyi görün, bulmacanın eksik kalan bölümleri kendiliğinden tamamlanacaktır.

Kaynak: Zaman

Yorumlar

“Ünlü Siyasilerin Eşleri Buradan Giyiniyor!” için 8 cevap

 1. Asude dedi ki:

  Asudemodaevinde ayrıca gelinlik, abiye ve aksesuarları tasarım ve dikimi yapılmaktadır.

 2. nurselin dedi ki:

  bursa da yoktur herhalde

 3. rana akal dedi ki:

  hayrunisa gül ve emine erdoğan çok kötü giyiniyor

 4. seyma dedi ki:

  houte couter hala aynı yerde mi yani karagümrük’ te bilen varsa cevaplayabilir mi

 5. meryem.buyukvardar dedi ki:

  evet aynı yerde karagumruk saglık ocagı yanında ….yerlerını bılıyorum ama gıdıp tanısmak kısmet olmadı esının ve ısmet beyın ellerıne saglık..resımdekı mutlulukları daım olsun…hep boyle gulsunler inşallah

 6. Betul Arslan dedi ki:

  Arkadaslar İsmet Güven denilen kişiye kesinlikle bulaşmamanızı tavsiye ediyorum.Düğünümüz için Annemize 2 takım kıyafet siparişi verdik 3.000 TL ücret ödedik ilk gün ölçülerini aldı 1 kez prova yaptı prova yaptıgında kıyafetın tamamını dikmiş annemiz üzerine çok dar olmasına rağmen kadına abiye böyle giyilir saygısız hitap şekli ile teslim etmiş.(senin kolun kalınmış,senın boynun kalınmış şeklınde)Ertesi gün kıyafetleri alıp gittik bu kıyafetı nasıl bı şekilde teslim edersiniz diye içindeki bluz kapanmıyor kapandıgında kadının bogulur şekilde duruyor kollarını hareket ettiremiyordu.İsmet bey ısrarla kıyafetın içinde pay olmadıgını yapılacak birşey olmadıgını,tekear yapamayacagını söyledi ve bizi kapı dışarı ettıler biz hayatımızda böyle terbiyesizlik saygısızlık görmedik.Bu neden bu adama birsey diktirecekseniz 1 kez daha düşünün derim.verdiğimiz parayı kesinlikle kendisine helal etmiyoruz,düğün zamanımızda bizi zor durumda bıraktı.Allahından bulsun diyorum

 7. Mehmet dedi ki:

  Sakın gitmeyin terbiyesizin teki dünyaları ben yarattım bin pişman olursunuz

 8. Seda Akyazı dedi ki:

  Annem için hayrü nisa Gül ün bordo kıyafetinden istyorum fiyat bilgisi istiyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir