Türkiye’nin Oscar Adayı AYLA’nın Uluslararası Yolculuğu

Türkiye’nin Oscar Adayı AYLA’nın Uluslararası Yolculuğu

Türkiye'nin Oscar Adayı AYLA’nın Uluslararası Yolculuğu

Türkiye’nin Oscar adayı AYLA’nın uluslararası yolculuğu Amerika Birleşik Devletlerinde devam ediyor. Hollywood Türk Filmleri Festivali’nin açılış filmi olarak sektörün önemli temsilcileri, yerli ve yabancı sinema oyuncuları ile basının karşısına çıkan AYLA, izleyenleri bir kez daha büyüledi. Film, 25 Ekim tarihinde bu kez Asya Uluslararası Film Festivalinin açılış filmi olarak beyazperde de olacak.

Türkiye ve yurtdışında katıldığı her özel gösterim ve festivalde izleyenleri etkisi altına alan Türkiye’nin Oscar adayı Ayla, bu kez Hollywood Türk Filmleri Festivali’nin açılış filmi olarak Paramount Stüdyoları’nda beyazperdedeydi. Mustafa Uslu’nun yapımcısı olduğu, yönetmenliğini Can Ulkay’ın üstlendiği, Astsubay Süleyman Dilbirliği ve Kore Savaşı’nda ölümden kurtarıp kızı gibi sahiplendiği Ayla’nın gerçek hikayesini anlatan film, sektörün önemli temsilcileri, yerli ve yabancı sinema oyuncuları ile basının karşısına çıktı.

Türkiye'nin Oscar Adayı AYLA’nın Uluslararası Yolculuğu

Ölümden kurtarılan gerçek Ayla Kim Eunja ile birlikte minik Ayla Kim Seol’un de olduğu Los Angeles’e giden film ekibinde Mustafa Uslu, Can Ulkay, filmin müziklerini besteleyen Fahir Atakoğlu, oyuncular İsmail Hacıoğlu, Sinem Uslu, Cade Carradine, Johnny Young da vardı. Gösterim sonrası Türk ve Amerikalı izleyicilerin sorularını cevaplayan film ekibi uzun süre ayakta alkışlandı.

Savaşın en acılı halini, evrensel ve zamansız bir sevgi hikayesine dönüştüren Türkiye’nin Oscar aday adayı AYLA, Oscar’ın habercisi olarak kabul edilen Toronto Uluslararası Film Festivali ile başladığı dünya yolculuğunu Güney Afrika’da düzenlenen ve Yarışma Filmi olarak katıldığı Cape Town Uluslararası Film Festivali ile aynı tarihlerde Amerika Birleşik Devletlerinde sürdürüyor. Ayla, 25 Ekim’de yine Los Angeles’ta Açılış filmi olarak yer aldığı Asya Uluslararası Film Festivali ardından 27 Ekim Cuma günü başlayacak Türkiye vizyonu ve Seul galasıyla dünyayı dolaşmayı sürdürecek.

Türkiye'nin Oscar Adayı AYLA’nın Uluslararası Yolculuğu

Ayla kasım ve aralık ayında da uluslararası arenada beyazperdede olacak. Ziraat Bankası’nın ana sponsorluğunu, Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsorluğunu üstlendiği Ayla’da Assan Hanil ve Hyundai de sponsorlar arasında bulunuyor. Filmin dağıtımcılığını ise Warner Bros üstleniyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir