Türkiye’nin İlk Şehir Hastanesinin Temelleri Ankara’da Atıldı

Türkiye’nin İlk Şehir Hastanesinin Temelleri Ankara’da Atıldı

Türkiye'nin İlk Sağlık Kampüsü

Dünyanın En Büyük Sağlık Kampüsü

Türkiye’de ilk defa uygulanmaya başlanan Kamu-Özel Ortaklığı metodu ile hayata geçirilecek olan Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü projesi inşaatında ilk adım atıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geniş katılımlı bir törende, dev sağlık tesislerinin temelini attı.  Başbakan Erdoğan’ın talebiyle yapım süresi 2016 Nisan ayına çekilen, dünyanın tek seferde inşa edilecek en büyük sağlık kampüsü olma unvanın sahip tesis, aynı zamanda Avrupa’nın da en büyük sağlık tesisi .

Ankara’nın gelişim aksında, yaklaşık 1 milyon 200 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilecek olan Ankara Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü Projesi, 9 dal hastanesini içeren, toplam 3 bin 662 yatak kapasitesine sahip bir entegre sağlık kampüsü olacak. Bünyesinde; 562 yataklı Genel Hastane, 1144 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 441 yataklı Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, 588 yataklı Onkoloji Hastanesi, 507 yataklı Nöroloji Hastanesi, 300 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunduran kampüsün toplam kapalı inşaat alanı 1 milyon 129 bin 289 metrekare olacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir