İnterneti Öğrenmenin de Kullanmanın da Yaş Sınırı Yok!

İnterneti Öğrenmenin de Kullanmanın da Yaş Sınırı Yok!

Türk Telekom Nice Zeynep Teyzelere İnternet Öğretmek İçin Çalışıyor

Türk Telekom’un İnternetle Hayat Kolay projesi, Zeynep Teyzeye dijital dünyanın kapılarını açarken, daha binlerce kadının da umudu oldu. Türk Telekom 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel olarak Zeynep Teyzenin yaşanmış hikayesinden yola çıkarak bir film yayınladı. Filmde Zeynep Teyzenin ördüğü çorapları dünyanın dört bir yanına İnternetin sunduğu olanaklar sayesinde satması konu ediliyor.

Türk Telekom, ‘Herkes için Erişilebilir İletişim’ prensibi doğrultusunda hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” projesi kapsamında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik film hazırladı. Yaşanmış bir hikayeden esinlenerek hazırlanan reklam filminde, köyde çorap satarak geçimini sağlayan Zeynep Teyze’nin hikayesi konu ediliyor.

Türk Telekom Nice Zeynep Teyzelere İnternet Öğretmek İçin Çalışıyor

Tek geçim kaynağı olan rengarenk çorapları satmak olan Zeynep Teyze, komşusunun kızının İnternetten mont satın aldığını gördükten sonra İnterneti öğrenmeye karar veriyor. Türk Telekom’un sosyal sorumluluk projesi İnternetle Hayat Kolay projesi ile yolu kesişen Zeynep Teyze azmi ve istikrarı sayesinde Türk Telekom’un kurumsal sosyal sorumluluk projesi İnternetle Hayat Kolay gönüllülerden İnterneti öğreniyor. Duygulara hitap eden reklam filminin sonunda Zeynep Teyze’nin tek geçim kaynağı olan rengarenk çorapları İnternet üzerinden sattığı çoraplar sayesinde kazandığı parası ile en büyük hayali olan Umre ziyaretini eşi ile birlikte gerçekleştirdiği aktarılıyor.

Türk Telekom Dünya Kadınlar Günü Özel Filmi

Bugüne kadar kalkınmada öncelikli 54 ilde gerçekleşen yüz yüze eğitimlerle yaklaşık 30 bin kişiyi dijital dünya ile tanıştıran proje, bölgesel ve ekonomik eşitsizlikleri ortadan kaldırarak, herkes için bilgiye erişim imkânı sunmayı ve internet okuryazarlığı eğitimleriyle herkesi dijital dünya ile tanıştırmayı amaçlıyor.

Türk Telekom filmde, Zeynep Teyze gibi hayalleri için engel tanımayan tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken İnternet ile hayatın ne kadar kolay olduğuna dikkati çekiyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir