Tüm Dünyadaki Müslüman Kadınlara Modanisa’dan Destek!

Tüm Dünyadaki Müslüman Kadınlara Modanisa’dan Destek!

Modanisa'dan Müslüman Kadınlara Destek

Modanisa’dan Sosyal Sorumluluk Projesi!

Tesettür giyim modasına ve sektörüne getirdiği yeniliklerle, kadınların en çok tercih ettiği e-ticaret sitesi modanisa, yepyeni bir projeye daha imza atıyor. Kadınların sosyal hayattaki yerinin güçlü bir duruş sergilemek olduğunu savunarak, ”bizim katkımız ne olabilir” bilinci ile yola çıkıp, uluslar arası bağış organizasyonu olan Kiva ile büyük bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Modanisa'dan Müslüman Kadınlara Destek

Modanisa ve Kiva’nın İşbirliği!

Kiva; Dünya’nın farklı ülkelerinde yaşayan kadınların, faizsiz mikro krediler ile iş hayatına katılmalarını destekleyen uluslar arası bir organizasyon. Kişilere banka ile uğraşmadan faizsiz kredi alma imkanı sunan Kiva, geri ödemeyi de çok küçük rakamlarla alıyor. Krediyi alan kişi, minumun ödeme planıyla geri ödemesini yapıyor. Bu sayede aynı rakam bu defa farklı bir kişiye gönderilerek o kişinin ihtiyacının karşılanması sağlanıyor. Platforma üye olan kadınlar, hayat hikayelerini ve krediye neden ihtiyaç duyduklarını paylaşıyorlar. Modanisa da bu anlamda, farklı ülkelerde yaşayan Müslüman kadınların hayata dahil olmalarını sağlıyor. Krediler ile binlerce Müslüman kadın, geçimlerini sağlayacak işlerini kuruyor ve çevresine iş imkanları sunuyorlar. Modanisa; krediyi alanların, gönül rahatlığıyla işlerini kurduklarını, geri ödemelerini sorunsuzca yaptıklarını ve borçlarına sadık olduklarını belirtiyor.

Modanisa, Kiva ile binlerce Müslüman kadına ulaşmayı hedefliyor! Verilen kredilerin bir defa değil sürekli oluşu, farklı insanlara ulaşması, sürekli el vermesi ve çokça hayra vesile olması, Modanisa’yı onurlandırıyor ve heyecanlandırıyor.

Modanisa tarafından seçilen Müslüman kadınların hayat hikayelerini ve ödeme planlarını incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

“Tüm Dünyadaki Müslüman Kadınlara Modanisa’dan Destek!” için 4 cevap

 1. nuray yıkıcı dedi ki:

  Slm ben 3 çocuk annesiyim 20 yıllık evliyim bu zamana kadar elimden geldiğince aile bütçesine katkı sağlamak için evde bişeyler yaptım ama birazdaha ileri gitmek istiyorum,bunu yapacak gücü kuvveti kendimde görüyorum tek sıkındı maddiyat koskebi duydum seminerinede katıldım ama hibe paranın işyerinin kurulduktan sonra verilmesi saçma geldi vana benim o işyerini açacak gücüm olsa zaten kimseden destek istemem madem bişey yapılacak kurulumda destek olunsa ve o para hibe olmasa borç olsa ve geri ödense şahsen bana boyle Bi iyilik yapışsa ben işimi düzene koyunca başka hanımlara da el uzatmayı her şeyden çok isterim bu durumda kadın kuvvetlenir Bi ülkede kadın kuvvetlenirse her şey düzelir benim naçizane düşüncem saygılar…

 2. rukiye dedi ki:

  Bende trabzondayım mikro kredi almak istiyorum.Banada yardımcı olabilirmisiniz.

 3. elmas dedi ki:

  merhaba elmas ben sakarya sapancada küçük bi tekstil atölyemiz var ablamla beraber 7 ay oldu bu işe başlayalı ama büyümek gerekiyor bunada maddi güç grekiyor şimdilik başlarken girdiğimiz borçlardan dolayı büyümeye gücümüz yok bizede yardımcı olursanız onlarca kadının daha çalışıp evlerine ve kendilerine büyük katkıda bulunmaları söz konusu teşekkürler

 4. Sailkha dedi ki:

  selamun alyküm! ben kırgızistanlıyım ve bişkekte oturuyorum. son zamanlarda memleketimizde İslamlaşma süreci hızla geliştiği için tesettüre çok ihtiyacımız var. şahsi olarak elimden geldiği kadar bu işi evde yapmaya çalışyıorum ama bu yeterli olmuyor. Bu işi desteklerinizle büyütmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir