Tükettikçe Zayıflatan 5 Mucize Besin

Tükettikçe Zayıflatan 5 Mucize Besin

Zayıflatan Besinler

Son zamanlarda adını özellikle sosyal medyada duyduğumuz besinler dikkat çekmeye ve popüler olmaya başladı. Dönem dönem bazı yiyecekler ve ilaçlar furya halinde tüketilmekte. Geçmiş yıllarda lahana çorbası, altın çilek, sirkeli-limonlu su acı biber hapı… ne kadar çok konuşulmuştu. Son aylarda ise adını sıkça duyduğumuz bazı besinlerin özelliklerine ve kilo vermeye katkılarına bir göz atalım.

Zayıflamaya yardımcı olan besinler

Kinoanın Faydaları

1-Kinoa: Bol protein, lif ve mineral içeren kinoa metabolizmanın iyi çalışması, yediklerimizin enerjiye dönüşebilmesi açısından önemli olan B grubu vitaminlerinden B1, B2, folik asit ve B6 içerir. Düşük glisemik indeks değeri ile kan şekeri seviyesini kontrol altında tutar. Böylece diyet yapan kişiler için tüketimi oldukça ideal. Kinoa’dan kısır yapmayı deneyebilirsiniz.

Gojiberrynin Faydaları

2-Goji berry: Kurt üzümü olarak da bilenen bu meyvenin içinde güçlü antioksidanlar bulunuyor. Yağ yakımını hızlandıran gojiberry, gıdalardan alınan yağın vücutta depolanmasını da engelleyici özellikte. Ara öğünde 1 kase yoğurdun içerisine 12-15 adet ekleyerek, göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Karabuğdayın Faydaları

3-Karabuğday: İçerisinde yüzde 11 oranında protein bulunan karabuğday serin iklimlerde yetişen ve gluten içermeyen bir bitki. Bu özelliği ile glutene alerjisi olanlar ve çölyak hastaları için de uygun. Karabuğday, tok tutucu özelliği ve protein içeriği ile diyetlerde olmazsa olmaz besinlerden birisi. Karabuğdayları ve brokolileri haşlayarak, zeytinyağı, sirke, limon ekleyerek leziz ve tok tutucu bir salata hazırlayabilirsiniz.

Brezilya Cevizinin Faydaları

4-Brezilya Cevizi: Diyetlerde ara öğünün önemi yadsınamaz bir gerçek. Brezilya cevizi ara öğünlerin yeni yıldızı olmaya aday bir besin. Kuvvetli bir antioksidan, selenyum açısından zengin. Yüksek yağ ve protein içeren brezilya cevizini ara öğünde bitki çayınızla beraber 7-8 adet tüketebilirsiniz.

Makademya Fındığının Faydaları

5- Makademya fındığı: Diğer bir popüler ara öğün seçeneği Makademya fındığı. Kalori değeri oldukça yüksek olduğundan (100 gramı 718 kkal) ara öğünde 10 adeti geçmemekte yarar var. İçerdiği yüksek yağ oranından dolayı tok tutucu özellikteki besinlerden bir tanesi.

Diyetisyen Kübra Bal’dan randevu almak için www.kubrabal.com adresini ziyaret edebilir veya 0216 428 36 84’ü arayabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir