TRT’den Ramazan’a Özel Diziler

TRT’den Ramazan’a Özel Diziler

Zeyrek ile Çeyrek  Dizi

Ramazan Ayı‘nın başlangıcı ile TRT, içinde bulunduğumuz ayın maneviyatı ve neşesi kapsamında yeni dizileri ile boy göstermeye başladı. Bir Osmanlı komedisi olan Zeyrek ile Çeyrek ve Aşkın Yolculuğu Yunus Emre hafta içi her gün TRT ekranlarında olacak.

Zeyrek ile Çeyrek bir Osmanlı komedisi…

Bu sezon TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan, Filinta dizisinden tanıdığımız, sakarlıkları ve saflıklarıyla herkese saç baş yolduran Zeyrek ve Çeyrek’in başrolde olduğu komedi dizisi, Zeyrek İle Çeyrek, Bir Ramazan Temaşası, Ramazan Ayı ile TRT1 ekranlarında yayınlanmaya başlandı.

Nerde o eski ramazanlar dediğimiz, iftar ve sahur muhabbetlerimizi bize yeniden yaşatmayı amaçlayan dizi, bir Osmanlı komedisi. Her bölümde menkıbeler de, izleyenlerin ders alacağı kavramlar da kendisine yer bulacağı dizinin bazı kavramları şu şekilde ;

Zeyrek ile Çeyrek Resimleri

– Merhamet, vefa, tevazu, iyilik,
– Evham, korku, haset, yalan, ikiyüzlülük,
– Bereket, rızık, kibir, vatan sevgisi, tembellik, kabalık,
– Dalkavukluk, ihanet, cimrilik, kul hakkı, çocuk sevgisi, kardeşlik,
– Fitne, sabır, adalet, haksızlık, görgü, söz verme, sadakat, feragat,
– Sinsilik, yalnızlık, bencillik, kin, affetmek, kader, eşitlik,
– Düşmanlık, dostluk, arkadaşlık dargınlık, temizlik, iftira,
– Karamsarlık, tevekkül, hırs-ihtiras,
– Alın teri, helal lokma, haram, kalp kırmak…

Ramazanın neşesine neşe katıcak olan Zeyrek ile Çeyrek, 1 ay boyunca saat 20.50’den itibaren TRT 1 ekranlarda boy gösterecek. Baş rollerinde Kemal Zeydan (Zeyrek), Serhan Ernak (Çeyrek), İsmail Hacıoğlu (Meftun), Hakan Bilgin (Amir), Mine Teber (Saadet), Pelin Öztekin (Semanur) in oynadığı dizi bizlere neşeli anlar yaşatacak gibi.

Yunus Emre Dizisi

Yunus Emre’nin hayatı dizi oldu

Zeyrek ile Çeyrek’in ardından yine hafta içi her akşam saat 22.00’da TRT ekranlarında Aşkın Yolculuğu Yunus Emre rüzgarı esecek. Diriliş Ertuğrul‘un yapımcısından, Yunus Emre’nin hayatını konu alan dizinin senaryosunu Mehmet Bozdağ ve İsa Yıldız‘ın yazdığı, Kamil Aydın‘ın yaptığını belirtelim.

Anadolu Selçuklu Devleti dönemi tarihlerine vurgu yapan dizinin oyuncu kadrosu ise şu şekilde. Gökhan Atalay (Yunus Emre), Payidar Tüfekçioğlu (Tapduk Emre), Baran Akbulut (Molla Kasım), Seda Tosun (Bacım Sultan), Mehmet Çepiç (Ahi Mesud), Asuman Çakır (Hanım Ağa).

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir