TRT 1’in 1000 Altın Ödüllü Yeni Yarışması ‘Ana Kuzusu’

TRT 1’in 1000 Altın Ödüllü Yeni Yarışması ‘Ana Kuzusu’

TRT 1’in 1000 Altın Ödüllü Yeni Yarışması ‘Ana Kuzusu’

Kızlar Yarışıyor, Anneler Oyluyor!

TRT 1’in 1000 altın ödüllü yeni yarışması ‘Ana Kuzusu’ 21 Kasım Pazartesi günü başlıyor!

İlklerin ekranı TRT 1, gündüz kuşağında yeni bir yarışma programına imza atıyor. Kızların maharetlerini sergilediği ve annelerinin onlara not verdiği ‘Ana Kuzusu’ TRT1 ekranlarında 21 Kasım Pazartesi günü başlıyor.

Hafta içi her gün saat 14.45’te yayınlanacak ‘Ana Kuzusu’nda, kızlar, 13 hafta boyunca toplam 1000 çeyrek altını kazanmak için yarışacak, anneler onlara not verecek. Kızlar ev işlerinde tüm maharetlerini sergilerken, rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak.

TRT 1’in 1000 Altın Ödüllü Yeni Yarışması ‘Ana Kuzusu’

Görevleri Kızlar Yapıyor, Kararı Anneler Veriyor!

4 anne ve 4 kız, kameralar önünde günlük yaşamlarını sürdürürken alışverişten ev temizliğine, yemek hazırlamaktan çay ikramına kadar değişik ev işleri kızlar tarafından yerine getirilecek. Gün sonunda ise son sözü anneler söyleyecek. Bir nevi jüri olan anneler, o gün için kendilerine verilen 4 altını, başarılı bulduğu kızlara ödül olarak verecek. Ancak, hiçbir anne kendi kızına ödül veremeyecek.

Haftanın son günü ise özel oyunlar etabı olacak. Kızlar, 3 ayrı oyun etabında kendilerine verilen sürede başarılı olmaya çalışacak. Oyun etaplarının sonunda değerlendirmeyi sunucu Özlem Balcı yapacak. Özlem Balcı, her oyun etabını birinci bitiren kıza, 2 altın verecek. Yapılacak 3 oyun etabı sonunda dağıtılacak olan toplam 6 altın, hafta birincisinin belirlenmesinde büyük rol oynayacak.

TRT 1’in 1000 Altın Ödüllü Yeni Yarışması ‘Ana Kuzusu’

Hafta içi finalleri ve hafta sonu özel oyunlarda en çok altını toplayan yarışmacı o hafta kazandığı altınların sahibi olacak ve bir sonraki haftaya devam etmeye hak kazanacak. Diğer 3 yarışmacı ise o hafta kazandığı tüm altınları büyük kasaya bırakmak zorunda kalacak.

Hafta sonunda en az altını toplayan anne ve kız yarışmadan elenirken elenen grubun yerine yeni bir anne-kız yarışmaya katılacak. Yarışmanın 10. haftasından itibaren eleme olmayacak ve 13 hafta süren maraton sonunda 1000 altın, sahibini bulacak.

Yarışmada, anne ve kızlar ev işleri ve özel görevlerinin yanı sıra, her gün gelenek ve göreneklerimiz üzerine farklı konuları konuşacak, görüşlerini açıklayacak.

TRT 1’in 1000 Altın Ödüllü Yeni Yarışması ‘Ana Kuzusu’

‘Ana Kuzusu’nu, TRT1’de yayınlanan ve bir televizyon efsanesi haline gelen “Seksenler” dizisinde Yıldız karakterini canlandıran Özlem Balcı sunacak.

Anne-kız arasındaki ilişkiler üzerinden geleneksel Türk kültürünün doğru bir şekilde yeni nesillere aktarılmasına katkı sağlamayı amaçlayan ‘Ana Kuzusu’nun yapımcılığını, Telesine Film üstleniyor. Yaklaşık 60 kişilik bir yapım ekibinin görev aldığı yarışmanın çekimleri İstanbul Zekeriyaköy’de gerçekleştiriliyor.

Ana Kuzusu hafta içi her gün saat 14.45’de TRT 1 ekranında izleyici ile buluşacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir