Trendler Değişse de Her Zaman Stil Sahibi Görünen İkonik Parçalar

Trendler Değişse de Her Zaman Stil Sahibi Görünen İkonik Parçalar

Riqa Takım - Tues Store Elbise (Şeyma Zeynep Ünlü)

Trendler değişir, mevsimler gelir geçer, ama bazı parçaların havası asla değişmez. Her zaman stil sahibi görünmenizi sağlayan tasarımlar, tam da bir süper kahramanın pelerini gibi kombinlerde yerini en ikonik halleriyle alır. Sezon modasına tek dokunuşla ayak uydurmayı da bilen baş rol oyuncularımızı bu yazımızda listeliyoruz.

Bershka Yeşil Blazer - DeFacto Mavi Blazer Ceket (Aybüke Nur Demirci)

Bershka Yeşil Blazer
DeFacto Mavi Blazer Ceket

Stil Oyununda Dominant Blazer

Oyuncu renkleriyle 2022 yılına damgasını vuran blazer ceketler, aslına bakarsanız her zaman modanın kıskacında. Ana renkleriyle hiçbir zaman değer kaybetmeyen bu parçalar, sadece mevsimin en trend tonları neyse ona göre güncelleniyor. Ancak hiçbir zaman bir ikon olmaktan geri durmuyor. Zaman zaman kendi takım pantolonuyla bazen de farklı renk bir pantolon ya da jean ile eşleşmeyi seçen favoriler, her daim popüler.

Venöve Bej Trençkot - Ebu Prive Bej Trençkot (Betül Gedik)

Venöve Trençkot
Ebu Prive Trençkot

Bir Trençkot Her Zaman Günü Kurtarır

Ne kombin yapsam derdinden kurtaran, tek başına bir stili ayağa kaldıran trençkotların trendlere bağlı kalmadan da ikonik olabildiğini artık hepimiz biliyoruz. İklime göre sadece kumaş seçiminde dikkat edilmesi gereken bu tasarımlarda moda algısını kaybetmemek için tabii ki klasik bej tonlarından şaşmamakta fayda var.

Normcore Beyaz Gömlek

Normcore Beyaz Gömlek
Normcore Oversize Gömlek
Normcore Jean

Beyaz Gömleğin Gücünü Küçümseme

Yıllar değişir modası geçmez ama fazla kurtarıcı olmasından dolayı da boy boy beyaz gömlekler her zaman dolaba eklenir. Özellikle diz boyundaki oversize kalıplılar en az bir dış giyim parçası kadar kombinde kendini gösterir, cool olma yolundaki büyük adımı atar. Onu jean ile de kombinleseniz bir elbisenin üstüne de giyseniz her zaman ikonik olmayı başarır.

Qooq Store Desenli Pliseli Etek (Hülya Aslan) - Venöve Pliseli Etek (Betül Gedik)

Venöve Gömlek
Venöve Etek

Ne Mevsim Ne Yıllar Eskitemez: Pileli Geometrik Etekler

Kışın bir kazakla, yazın bir gömlekle, mevsim fark etmeksizin sevilen eteklerden kimisi yıllar geçse de ikonik ruhundan kaybetmiyor. Onlar arasında bu duruma en alışkın olan da geometrik desenli pileli etekler. Çiçeklerin bile tahtını yerinden etmeyi başaran bu görünümler modaya bağlı kalmadan her zaman kendini öne çıkarmayı başaran klasiklerden.

Qooq Store Tulum - Niqozza Tulum (Betül Gedik)

Qooq Store Tulum

Tek Parça Şıklığının İkonu Tulumlar

Kurtarıcı rolünü üstlenirken ikonik görünmeyi de başaran nadir parçalardan biri olan tulumlar, moda olmayı her yıl başarmayı biliyor. Dünya modasında farklı kalıplarla sezon koleksiyonlarında olsa da tesettür giyimde her zaman en bol, en elbisemsi halleriyle seviliyorlar. Bu yüzden vücudunuza yakışan bir tulum bulduysanız oldukça şanslı sayılırsınız.
Normcore Yazlık Bol Elbise

Normcore Gri Elbise
Normcore Bakır Elbise

Cool’luk Dozu Yüksek Maksi Bol Elbiseler

Tesettür giyimde ne giysem sorusuna her yıl cevap olarak verilebilecek maksi bol elbiseler, kurtarıcı rolünü üstlenen parçalardan. Minimalist renk ve kesimleriyle günün koşturmacasına ayak uyduran tasarımların en doğal görünümlere sahip olanlarından bahsediyoruz. Onları şık bir topukluyla giymek kadar sandaletlerle bohem, sneaker’lar ile de sportif bir stile uyarlamak da mümkün. Tüm bu saydıklarımız onun neden ikonikleştiği konusuna ayrı bir kanıt olarak karşımızda.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir