Trend Alarmı: Kıyafetlerde Desen Sanatı!

Trend Alarmı: Kıyafetlerde Desen Sanatı!

Dolce Gabbana 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

2013 yılı koleksiyonlarında ufak ufak başlayan desen sanatı yeni sezonda zirveye taşınıyor…

Modanın sanattan etilenmesiyle oluşan bu trend sizleri adeta bir sanat galerisindeymiş hissi yaşatıyor. Desenleri yoğun olarak tasarımlarında kullanan en önemli markalardan birisi de Dolce&Gabbana. Şimdi gelin bu desen dünyasına birlikte yolculuk yapalım.

Dolce Gabbana 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Dolce&Gabbana 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Biraz doğudan, biraz batıdan, biraz güneyden, biraz da kuzeyden esintiler…

Moda stilizasyonunda kriter olarak, global dünya değerlerini içinde bulunduran, çağın modernite anlayışı içinde farklı stil değerlerini bir koleksiyonda görmek isterseniz eğer, 2014 İlkbahar/Yaz Dolce&Gabbana Koleksiyonu’na bakmanız yeterli.

Modayı iki anlayış üzerine sınıflarsak eğer, biri yerel ve inanç değerlerinin hakim olduğu daha geleneksel bir akım olarak görmekle birlikte, diğerini de global anlayışı temsil eden, bir moda akımı olarak görebiliriz. İşte global anlayışın modern tasarımlarının temsilcisi Dolce&Gabbana dünya trendlerinde en ön sıralarda kendine yer edinmiştir.

Dolce Gabbana 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Global tasarımlar, farklı stiller

Bir elbisenin, gerek renk, gerek, kumaş ve dokusu, gerek stil değerleri bir kıyafetin karekterini ortaya koyar. Bu karekter eğer, doğudan aldığı kadar batıdan, kuzeyden aldığı kadar güneyden bir takım genetik görseller içeriyorsa, bir anlamda kıyafet değerlerininde etnik stil kodlarını yansıtır. Bu imaj sadece bir elbisede ve parçada görebildiğimiz gibi, tamamen bütün bir koleksiyonda da kendini gösterebilir. Dolce&Gabbana 2014 İlkbahar /Yaz koleksiyonu bu özelliğiyle bir örnektir.

Her stil anlayışının bir dili vardır

Kürklerle kombine edilmiş baskılı elbiseler, parlak ışıltılı abiyeler, barok desenli elbiseler, puantiyeli kalem etek, boydan boya beyaz puantiyeli kırmızı desenler, çiçeklerle kabartılı tül elbiseler ve püsküllü eteklerle oluşturulmuş farklı bir koleksiyonla başbaşayız. Her stil anlayışının bir dili vardır. Bu dil her elbiseye ve her koleksiyona farklılıklarıyla yansır. İşte dünyaca ünlü giyim markası Dolce&Gabbana… İşte onun 2014 İlkbahar /Yaz koleksiyonu…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir